| luckyman_4740 a întrebat:

Desi este trist v-as intreba( referitor la tragedia petrecuta la Maternitatea Giulesti- Bucuresti): Daca erati cadru medical la Maternitatea Giulesti cum a-ti fi procedat in situatie de criza, avand in vedere ca in urma ultimelor cercetari s-a stabilit ca majoritatea cadrelor au fugit ca niste lasi de langa camera cu pricina? Dar daca era copilul vostru in acea incapere? Care credeti ca este pedeapsa celor care au gresit in acest caz?
Astept raspunsurile voastre.
Mentionez ca in incediul petrecut la respectiva maternitate au murit 5 copii.
ps. SINCERE CONDOLEANTE FAMIILILOR. Nimeni si nimic nu va inlocui durerea din suflet al acelora ce si-au pierdut Ingerasii. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace.

Răspuns Câştigător
| 80Cris a răspuns:

Eu sincer am ramas stupefiata cand am vazut imaginile de pe camera video, care s-au dat la televizor. Singura mea intrebare si nedumerire e de ce oare nimeni, dar absolut nimeni nu a intrat in salonul bebelusilor? De ce? Ne-am pierdut instinctul? Unde naiba e? Alergau pe scari in jos...jenant ...si la cativa metri de ei ardeau niste copii! Ce naiba mai, nimeni nu a avut apa la indemana, o haina, un prosop. Eu intram acolo, nu ma agitam ca si gaina pe holuri. Imi pare rau, asta este parerea mea! Barbatii, curajosii ce naiba au facut pana la venirea pompierilor? Nimic! Halal barbati! In fine, sa-ti raspund la intrebare, dupa mine cei care au gresit, toti merita sa faca puscarie.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pacat de ei daca nu au fost botezati pedegeaba le mai zicem ingerasi ca s-au dus in infern, din cauza femeii de serviciu un aparat de aer aconditionat a avut o averie si a pornit incendiul(cauza nimeni nu era acolo) si lasii aceia au fugit sa nu fie huiduiti de lume mai ales s-a facut dita mai atmosfera acolo. Daca eu as fi parintele unui copil care a decedat acolo as zice asta e acum ma pun si fac altul cu nevasta si gata tot om va fi... bye

| mgtow a răspuns:

Daca eu as fi parinte as zice asta e a murit acum ma pun si fac altul...Acei bebelusi daca n-au fost botezati in infern merg deci ce rost are sa le mai zicem ingerasi doar asa de dragul lor ca sunt bebelusi...parintiilor care au avut necazuri condoleante si numai bine

| PisicaAristocrata a răspuns:

Cei vinovati merita, fara indoiala, pedeapsa cu inchisoarea. Fara discutii. Dar, stii cum e obiceiul la noi, se arunca vina de la unii la altii, ancheta se prelungeste la nesfarsit si in cele din urma "vinovatii" primesc doar un amarat de -15% la salariu pe trei luni, sau, cel mult, sunt dati afara. Asa e la noi.