| anonim_4396 a întrebat:

Devenim pe zi ce trece mai imuni la oameni prosti( sau prostie in general) sau ne mintim pe noi insine?

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca omul nu are prieteni inseamna ca e alergic la oameni prosti

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

E bine de stiut laughing. am mai vazut odata pe tricou la unu " nu sunt antisocial, sunt antistupid" laughing trebuia sa-l intreb de unde l-a luat sa imi iau si eu unul.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Il poti personaliza, ma gandeam sa-mi fac si eu unul cu sloganul asta: sant burlac pentru ca femeile inseala rolling on the floor

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa ti-l faci singur bine-mersi. Eventual sa vinzi si la altii ca sa iti iasa ceva.

| sappy a răspuns:

"Suport prostia pana la un punct si de la capat"
Eu unul n-am devenit imun dar incerc!

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca poti spune ca devenim imuni.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Si totusi sunt unele chestii care inca te surprind, stii tu

| RaduTN a răspuns:

Eu incerc pe zi ce trece sa "dresez" cocalarii, sa-i fac sa nu mai tina doar cu Steaua si sa nu mai asculte manele, dar este imposibil. Atat timp cat de mic copil i-a fost spus "Tu tii cu Steaua" si a fost obligat de parinti sa asculte manele si populara se poate numii om DISTRUS. Nu ai ce sa la faci, astia sunt. Sau pupincuristii aceia, no comment.

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Te-ai astepta ca generatia fb sa asculte k-pop, dubstep si alte minunatii dar ei raman cu manelele. asa devodament rar vezi laughing. rerios vb acum, ma mir ca inca se mai asculta manele in licee si scoli in ziua de azi.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate, numai manele se asculta la mine-n scoala, si majoritatea au gandirea " Nu exista petrecere fara manele " Chisa-i-as in freza laughing

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Daca au pana in 15 ani nu am cine sttie ce pretentie pentru ei.dar daca au 20 sau peste, eu cred ca ceva e in neregula laughing. dar acum stand si gandind in afara "cutiei" si ce ascult eu altii zic ca sunt dus, pana ia urma cine are dreptate? dracu stie.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Si un avion are mai multe clase decat un manelist laughing

| emolady a răspuns (pentru anonim_4396):

Romanii raman la tigani imputiti.Nu stiai?;-)

| KodrutZ a răspuns (pentru RaduTN):

Ce e rahatul asta cu Steaua? Ce legatura are Steaua cu manelele? De ce populara ar fi ingredient pentru un om distrus? Ai habar ce reprezinta Steaua daca il lasi pe oier deoparte, nu?

| RaduTN a răspuns (pentru KodrutZ):

laughing Toata turma tine cu steaua, toti cocalarii tin cu Steaua.
De parca nu mai sunt alte echipe in lume in afara de Steaua!

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Good ol' heavy metal e calea, adevarul si viata! Bine, buba e ca nici "fanii" genului nu mai sint ce-au fost si e si acolo un efect de turma de te ia cu lesin... e foarte distractiv de observat cum se schimba cica gusturile cind oamenii "se aseaza la casa lor". Pe draq, aia reprezinta momentul in care reprezinta ca au fost niste cacati in toata viata lor de pina atunci care au mintit pentru aparente. Ca o mica paranteza, am renuntat la banchetul de a doispea ca sa ma duc la concertul Metallica din 1999. Asta fara sa fiu suparat in mod deosebit pe careva din clasa, ci pur si simplu pentru ca unele experiente le prinzi sau le ratezi, nu exista si a doua sansa. Bine, am mai vazut Metallica live de atunci de inca vreo doua ori, dar nimic nu s-a comparat cu 1999 pe Lia Manoliu. Acuma ascult fara probleme cu fiica-mea animaleli si dam din cap impreuna sau dansam (ea o da pe balet ca are ore de dans la gradi). Devotament fata de un gen mediocru gen manele denota limitarea intelectuala a ascultatorului. (faptul ca am adus aminte de metal nu inseamna ca nu consum si muzica clasica sau pop mai vechi in cantitati sanatoase)

| KodrutZ a răspuns (pentru RaduTN):

Ete nah. Cu dinamovistii cum ramine? Ca nu o fi galeria Dinamo un club de intelectuali! tongue

| RaduTN a răspuns (pentru KodrutZ):

Dinamovist pa la moarte, frate!

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vorbesti, fathhhaaaa? Am vazut o imagine cu Salam sau Guta si scria, pe ea, "pentru ca muzica buna n-a murit". Habar n-ai ce-i muzica. Eu am aflat, dar sunt inculta, nu imi place.

| anonim_4396 explică (pentru RaduTN):

Coincidenta laughing. imi amintesc si acum in a 5 cand am alegat vreo 20 de ture in jurul scolii ca tineam cu dinamo si turma de oi cu steaua. atat de prosti erau ca nu i-a dus capul ca sa trimeata pe unul din ei inapoi sa imi iasa in fata rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai acum ce gen de muzica preferi? ce asculti mai mult?

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, n-ai ce le cere rolling on the floor Ma bucur ca mai sunt oameni care stiu ce inseamna fotbalul adevarat.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Metal. Cu tendinte vadite catre chestii din anii 80-90-2000. Plus gothic/doom din orice perioada. Plus chestii avangarde. Plus ambient/darwave. Plus... depinde de zi. Acuma par example ascult un album din 1988. Virgin Steele - Age of Consent.

| floryn1993 a răspuns:

Greu cu ei, cu greu faci fata.sad

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Totul este retativ.Sunt multe feluri de prostie de la inabilitatea de a vorbi corect pana la incapatanarea de a nu accepta o idee noua.Cati oameni ma fac prost ca nu ma imbrac mai scump sau nu suport fotbalul.Intalnesc oameni care inca cred ca gamingul te face violent sau care se tem de iad fara un motiv documentat.Practic sunt rari oameni cu care pot vorbi 100% deschis fara sa ii alung si e trist.Raspunsul la intrebare este da, am invatat sa stau doar cu oameni deschisi la minte si ii ignor pe ceilanti.De parca ma intereseaza cine s-a combinat cu cine sau ce manele mai ascula baieti.

| anonim_4396 explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Daca la aproape 20 de ani gandesti deja asa, o sa o duci bine in viata.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Eu ascult numai muzica de calitate germana;)
https://www.youtube.com/user/nyuualiaslucy

| puppetmaster a răspuns:

Oricat de multa prostie ar fi in jurul meu, eu nu o sa devin niciodata imuna! prostii a sa-mi dea mereu dureri de cap at wits' end

| farfuriaverdex a răspuns:

Mai este vorba aia, de ce sa iti pui mintea cu prostul? Cred ca suntem asaltati de stresul zilnic si refuzam sa ne facem ervi si cu prostii, este autoprotectie involuntara happy

| emolady a răspuns:

Nu devenim mai imuni, deoarece fiecare om este prost in felul sau.
De exemplu eu cand ma enervez sau sunt emotionata fac numai prostii, plus ca nu imi intra deloc in cap definitiile de la muzica.

| anonim_4396 explică (pentru emolady):

Intr-adevar fiecare suntem dusi in felul nostru. dar unii sunt cu mult mai rau ca altii.