| RAY a întrebat:

Din cauza bullyingului se poate usor ajunge la **Filmul masacrului din Belgrad, soldat cu 8 morți**

am vazut un video, iar in comentarii apare cuvantul bullying des, e asta un argument?

uite video https://www.youtube.com/watch?v=oMHfl3WHtwM&ab_channel=% C8%98tirilePROTV

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Se poate când nu mai suporți și ajungi la capătul răbdării.Defapt societatea,stresul,constragerea, bullying-ul și greutățile vieții te aduc de multe ori intr-un punct disperat.
Vezi ca sunt și oameni cu probleme psihice ce sunt foarte calmi și pașnici, dar dacă ii bazai încep sa aibă ieșiri incontrolabile, stări de nervozitate, agitație și chiar agresiune.

| RAY explică (pentru Freya1):

Foarte bine spui, la un moment dat te ai saturat de gunoaiele astea

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu una m-am imbolnavit de stres pentru ca sunt foarte multe presiuni,foarte multe schimbări,foarte multe cereri,pretenții, nevoi din ce în ce mai mari, chestii din ce în ce mai scumpe și colac peste pupăză unde te întorci mereu dai peste unul pentru care ești un rahat, un neajuns, un prost etc.
Asa e lumea.

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, e o cauză, dar nu o scuză.

| StrongHeart a răspuns:

Bullyingul e rezultatul educatiei proaste oferite de parinti.
Am avut si eu cativa bully in scoala, in ambele cazuri(de care imi amintesc concret) copiii respectivi proveneau din familii disfunctionale divortate si isi varsau frustrarile la scoala pe alti colegi.
Totul tine de cei 7 ani de acasa, cum spune si zicala.
Vorba aceea care spune ca cei 7 ani de acasa ca sunt cei mai importanti ani in formarea unui om este cat se poate de adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate ajunge și la "The Final", un film din 2010 în care un grup de tineri, sătui să îndure umilința și batjocura unor colegi de liceu, se hotărăsc să se răzbune pe aceștia, invitandu-i la o petrecere in genul bal mascat într-o pădure iar acolo ii mutilează și îi torturează in diverse feluri.

| 4evergentleman a răspuns:

Se poate ajunge da, sau la sinucidere sau trauma ce te urmărește toată viața.