| anonimulll12345 a întrebat:

Din experienta voastra cand faci sala si ei proteine, si daca consumi consumi alcol muschii nu se mai formeaza deloc sau muschii se formeaza dar mai incet?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alcoolul afecteaza oragnele interne si distruge totul.
La ce-ti mai folosesc muschii, daca totul in interriorul tau este afectat de alcool?

| Simpatic a răspuns:

Daca nu faci din a bea o ocupatie, atunci nu sufera atat de mult muschii! Insa una este sa bei o bere si alta sa bei tuica cu paharul zi de zi
Cunosc persoane care desi fumeaza si exista mitul cum ca fumatul la fel face si drege contra muschilor (pe naiba!) aratau ca cuturistii din reviste!
Eu insa altceva nu inteleg de ce voi adolescentii si nu numai, care faceti sala amator, puneti accent atat de tare pe simetrie, pe proeminenta muschilor, pe lucrurile care se cer la profesionisti, la cei care traiesc din asta! Aviz si meltenilor care iau steroizi doar ca sa para ei cool, cand de fapt nu au nicio treaba cu competitiile si cu cuturismul ca si sport in general
Si alta este la profesinistii care au motive sa ia steroizi!
Deci cand faci ca amator nu trebuie sa iti faci procese ca daca beau 1 bere pe zi nu ma mai dezvolt aromonios!
Sau vezi doamne ca daca am lipsit saptamana asta la un antrenament ce rau am facut!
Cum am zis trebuie facuta o distinctie intre cei care traiesc si respira asta avand job in legatura cu cuturismul si cu practicarea exercitiilor fizice si cei care fac asa ca sa isi masoare bratul prin baie sa vada cati cm au diametruwinking

| Lupică27 a răspuns:

Alcoolul afecteaza tot organismul chiar daca bei in cantitati mici.