| chiftelutacrocanta a întrebat:

Doi oameni care se cearta intre ei nu fac altceva decat sa-si latre fricosi unul altuia ca daca dragostea dintre ei va disparea moartea lor va fi dureroasa,asa ca se lovesc sa testeze cat de dureroasa este moartea, pana la urma unul fuge de celalalt de frica ca sa isi caute o persoana langa care moartea nu e dureroasa?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vorbești de doi oameni oarecare? Sincer mie nu îmi pasă de foarte multe persoane. Pot să mă cert cu o persoană din 2 motive:
1) Că îmi pasă de persoana respectivă și mă deranjează și afectează ce face.
2) Când cineva dă dovadă de idioțenie sau nesimțire(care uneori chiar nu pot fi ignorate)

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Să știi că dacă nu mă cert din 1) puțin îmi pasă dacă omul din situația 2) moare. De fapt îmi pasă de destul de puțină lume.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Sincer dacă mi-e frică de o persoană că îmi va face ceva rău încerc să o evit, nu să mă cert cu ea. Eu mă cert când chiar mă deranjează ceva destul de mult și nu o fac des. (deși sunt multe lucruri care te deranjează când vezi ce vezi în jur).