| anonim_4396 a întrebat:

Dragi TPU-isti, asta e una dintre cele mai grele perioade ale adolescentei mele.Grupul meu de prieteni, in numar de 3 inclusiv eu s-a destramat.Am ramas singur, eu si inca un prieten.Acesta nu mai vrea sa iasa cu mine, pe motiv ca ne plictisim si ca nu iese in 2, de asemenea.Nu stiu ce sa fac ma simt singur...adica sunt singur! Al treilea prieten si-a facut alti prieteni si el e singurul castigat. Ce sa fac? Colegii mei de clasa fac misto de mine, probabil sunt invidiosi pe notele mele, iar cei 2 prieteni nu erau din clasa cu mine.Sunt dintr-un oras mic si slab economic, dar frumos, pe nume Zimnicea. Ce sa fac ca sa scap de singuratate?crying

2 răspunsuri:
| iloveyouandreea a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu cei din blocul tau

| newgeorgias a răspuns:

Poti sa-ti faci prieteni pe cei din clasele mai mici decat tine. Acestia asteapta oricand pe cineva mai mare ca ei(nu stiu de)sa le fie prieten. Cel putin pentru o perioada. Important intr-o prietenie este sa oferi ceea ce ceilalti nu au. Cand nu mai au nevoie cam pleaca. Este o parere de-a mea.