| chocolate27 a întrebat:

Dupa ce motto va ghidati in viata?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am mai multe motto-uri, dupa care incerc sa-mi traiesc viata:
"Respecta si vei fi respectat!"
"Tot raul e spre bine!"
"Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!"
"Nimic nu e intamplator."
"Nu judeca! Niciodata nu se stie, cand ti se va intampla si tie."
"Totul sau nimic!"
"Lucrurile cele mai frumoase se intampla, cand te astepti cel mai putin."
"Niciodata sa nu spui niciodata!"
"Daca cauti oameni fara defecte, nu vei avea prieteni niciodata!"

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trăiesc prezentul fără tema trecutului și amintirea viitorului!
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

``Nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai``Abraham Lincoln
``Destinul este sansa celor puternici si scuza celor slabi``(nu acesta e originalul, e putin gandita)

| Vizitiul a răspuns:

Am mai raspuns la multe intrebari similare, dar in seara aceasta o sa dau un altfel de raspuns. Lasa-ma sa realizez ceva important in viata pe propriile forte, pe urma fac un motto si-ti spun: "Am reusit gratie respectarii acestui motto!"
De ce am dat un astfel de raspuns? Pentru ca, oricum n-o sa ma ghidez dupa ceea ce spun. De la gandit la implementat e cale lunga. Implementez si pe urma iti zic...

Răspuns utilizator avertizat
| Andru1996 a răspuns:

Sa dai la buci de mik copil...ca asa ma inv tata...nu rata nici o femeie ****'n **** gata fatatongue pe asta il folosescbig grin

| Aditi a răspuns:

Acum sau niciodata.
Prea mult strica.
Nimic nu doare mai tare, decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.
Totul sau nimic.

| Aditi a răspuns:

AaaAcum sau nicioadata.
Prea mult strica.
Totul sau nimic.
Pff.nu le-asi numi chiar "motto-uri" dar pot zice ca am multe principii dupa care ma ghidez in viata. uite cateva:

Plangi cand ai ceva pe suflet, fi trist daca se intampla ceva rau, razi fara motiv, fi vesel daca, crezi ca trebuie, simte'te bine ca prietenii tai, stai cat mai mult timp cu pers iubita, traieste clipa, pentru ca nu stii cand se poate termina totul

Viata e scurta...incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat si nu regreta nimic care te face sa zambesti
chiar daca iti pierzi aripile-n zbor...continua sa visezi!

invata sa iubesti cand inima ti-e franta invata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta sa mergi cu capul sus cand soarta ti-este cruda... sa stii s-ajuti p altii cand nimeni nu te ajuta

Niciodata nu e prea tarziu sa adresezi cuiva cuvinte calde, niciodata nu e prea tarziu sa iti ceri iertare, niciodata toamna nu vine prea tarziu pentru a spulbera visurile verii. Pasii mici sunt prima cale catre schimbare, urmeaza apoi sa cada frunzele si cand iarna se arata dorinta-i deja implinita. E simplu sa zambesti cand o faci din inima

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti

si parca mai erau cateva da nu mi le mai aduc aminte acu
http://www.tpu.ro/......veste-etc/