| anonim_4396 a întrebat:

E adevărat că bărbații sunt ființe (mai mult) vizuale și li se activează hormonii atunci când văd o tipă îmbrăcată (mai mult sau mai puțin) sumar?

7 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Nu există o veritate absolută legată de acest subiect, deoarece atracția sexuală și stimularea hormonilor pot varia de la o persoană la alta. Deși unii bărbați pot fi mai atrași de aspectul fizic al unei persoane, aceasta nu este o regulă universală și poate fi influențată de numeroși factori, cum ar fi personalitatea, interesele și altele.

| RAY a răspuns:

Omul este o specie vizuala, diurna, când ochii noștri privesc fata unui om știe in câteva milisecunde daca o atrage fizic sau nu, acest sistem este involuntar si este genetic transmis mai departe

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, barbatii sunt foarte incitati de stimuli vizuali.

| Drimmero a răspuns:

Toti oamenii sunt fiinte vizuale, nu doar barbatii, atat timp cat ochii ne functioneaza sau ii avem.

| Hammurabi a răspuns:

Probabil ăștia mai tinerei.
Eu mă activez doar dacă e dezbrăcată. laughing))

| Dismally a răspuns:

In mare parte da, doar sa fie atragatoare acea tipa imbracata sumar big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii sunt barbati, barbatia lor se manifesta prin vânătorie, este absolut normal sa experimenteze noutati, pentru ca sunt vanatori in esenta lor personala, iar faptul ca o femeie este sumar imbracata le trezeste mai mult probabil interesul masculin, insa crede-ma ca nu este ceva de durata acest luru, pentru ca este ceva trecator avântul acela