| Joker3134 a întrebat:

E adevarat ca daca esti jandarm poti sa lucrezi si la patron la o firma de paza? Asa mi-a zis un prieten, desi n-are sens, eu nu am auzit jandarm sa lucreze la patron.

8 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dacă ai timp liber, cred că s-ar putea! Deși știu că la jandarmerie se muncește mult, dar cred că doar dacă ai suficient timp liber.

| RobertMoon a răspuns:

Nu e adevarat. De ce ai fi tu patron la o firma de paza cand firma de paza este un SRL si este detinuta de altcineva? Esti patron doar daca iti faci tu o firma de paza, nu-i logic?

| oz_1736 a răspuns:

Poti lucra la o firma de paza doar in timpul liber si fara contract. Poti fi angajat in 2 locuri doar daca ai contract de 4 ore la ambele. Ceea ce jandarmeria nu face

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este adevarat, daca firma unde esti tu angajat ca jandarm, are contract de servicii cu o alta firma, si te trimit la firma privata sa stai de paza.

| împreunăfacembine a răspuns:

Nu prea cred

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Vei avea calitatea de paznic si nu de jandarm. E o diferenta