| mgtow a întrebat:

E adevarat ca taximetristii daca iau ca pasager o persoana de la gara de nord si o duc la aeroportul Otopeni sau viceversa ii fraiereste? Adica le cere mai multi bani decat suma normala. E cumva un metrou care duce de la aeroport la gara d nord?

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Asa e! Am patit-o si eu, acum cativa ani.
Trebuia sa ne ceara in jur de 30-40 de ron, si pana la urma am ajuns sa platim 70.
In mod evident era exagerat, insa nu am avut ce face.

Nu stiu vreun metrou, insa cred ca poti lua un autobuz.

| yoyodedeea a răspuns:

Metrou nu e dar stiu ca 780 are capat la gara de nord si la henri coanda/si na henri coanda e langa otopeni in cazul in care nu vorbesc prostii p aicilaughing decibig grincum am zis mai sus 780