| Andrei200202 a întrebat:

E adevarat ce am auzit?
Vor sa dea gratuitate elevilor la fel ca studenților călătoriilor cu trenul?

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Cui mai vor sa dea gratuitate in afara de studenti? nu inteleg.

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Elevilor, scuze.

| endociuma4 a răspuns:

Nu, dimpotriva, cel mai probabil dupa alegerile parlamentare vor disparea si gratuitatile studentilor (sau vor fi limitate).
Elevii nu pot vota, deci...neinteresant sa li se dea gratuitate.
Oricum e o prostie acest lucru pentru ca CFR e la pamant. Fix asta ii mai trebuia, sa care numai mocangii in 2-3 vagoane pe niste zdrente de linii.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru endociuma4):

CFR nu sufera in niciun fel din cauza asta. Sunt alocati bani din bugetul de stat pentru a le plati calatoriile.

| endociuma4 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Da, teoria chibritului ce spui tu. Neinteresant. De 3 ani de zile de cand e gratuitatea nu s-a intamplat nimic pozitiv. DAR ABSOLUT NIMIC.

| danbnz a răspuns:

Vorbe-n vânt.