| Rebecatr a întrebat:

E bine să fii dur, să acționezi individual, să faci mereu doar dreptate, să îi dai la o parte pe toți cei nesimțiți? Dar totuși să ai o inimă miloasă cu cei care sunt în nevoi?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E bine sa filtrezi totul prin gandirea critica, sa nu reactionezi emotional, nu trebuie sa ai dreptate mereu si sa vezi daca are dreptate respectiva persoana, uite o personalitate spun eu logica https://www.16personalities.com/ro/personalitate-entp

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E "bine" pentru tine. Nu e tocmai binele din biblie.
Ma regasesc in atitudinea asta, mi se pare ca asa ar trebui sa fim toti. Ajut pe oricine nu m-a suparat, atat timp cat ajutorul e un efort neinsemnat pentru mine, si chiar sunt de folos.
In schimb, tai oameni de pe lista "in prostie", nu cred in schimbari si "a doua sansa".

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aha aha da da.
Si daca zic ca nu? O sa te schimbi?

| Donsavas a răspuns:

Empatizeaza întâi cu tine, apoi cu ceilalți!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai puțin partea cu dreptatea.