| BlackMetalIsMyLife a întrebat:

E cineva in clasa cu un rocker sau vreo rockerita? Cum se comporta? Ce parere aveti de ei?big grin

3 răspunsuri:
| CorontzGurGurul a răspuns:

Fratzica, nu suntem o rasa aparte. Suntem la fel, doar ca avem alte preferinte in ceea ce priveste muzica si probabil look-ul. Nu trebuie sa ai plete si sa te imbraci in negru ca sa fi rocker, cum nu trebuie sa ai pantaloni cu slitu la genunchi si sapca intoarsa ca sa fi hip-hoper. Sunt rocker de cand ma stiu, prima data am ascultat Sepultura in clasa a 4-a, si de atunci am fost fascinat de acest gen. N-am tratat niciodata pe cineva diferit pentru ca avea alte preferinta muzicale. Am prieteni manelisti, houseri, hip-hoperi si ne intelegem de minune, doar ca nu participam toti la chefuri cu specific. Eu nu insist sa ascultam un anumit gen, si ei la fel. Daca esti incuiat la minte si comunismul parintilor s-a transmis la tine, atunci asta e, stai deoparte. Am ascultat si restul genurilor muzicale, si pot sa spun ca sunt piese de country, jazz, blues, hip-hop, care imi plac. Daca te intelegi bine cu cineva, nu ar trebui sa te impiedice preferintele lor muzicale, imbracaminte si accesoriile, ca sa fi prieten cu ei/ele. Incearca sa nu discriminezi. Bafta

| iEmonel a răspuns:

Eu am un coleg rocker. E un animal, e diabolic, satanic, fara mila, inspaimantator... Ahahaha
Ce intrebare plina de prostie ai pus. -_-''

| Crucified a răspuns:

Cred că eşti vreo d-aia care abia a descoperit rock-ul. Ai nişte intrebări aiurea. Dacă vezi nu ştiu ce roacăr pe stradă, rămâi mirată toată viaţa?
Da, mai am colegi care ascultă rock/metal, dar nu mulţi. Şi n-am nicio părere despre ei. Ei arată normal, nu i-am văzut în viaţa mea îmbrăcaţi în tricouri cu eu ştiu ce trupă rock/metal. N-au nici plete, că nu lasă băieţi în şcoală cu părul lung. Mă cam doare-n cur de ei şi de căcaturile pe care le ascultă gen hardcore sau dubstep.