| AlinaMelisa a întrebat:

E gresit sa tratezi lumea asa cum te trateaza? De ce atunci cand le platesti cu aceeasi moneda se supara? De ce?! Daca le accepti unele chestii, cred ca pot sa faca orice cu tine, dar cand ai ceva de spus ..se supara? Ce fel de oameni sunteti? Daca faci o chestie asuma-ti-o! Cum sa te superi cand cineva reactioneaza ca tine? Nu te simti? Nu vezi ca iti bate un apropo? Ati patit si voi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu:
Sunt unii oameni care-si asumă exprimarea doar in aparenta, nu in mod natural.
Eu tratez un om asa cum ma trateaza si el pe mine.
Eu nu respect pe nimeni, de complezenta!
Urasc conformismul!
Cei care merita sa fie respectati, trebuie respectati..si viceversa.

Evident, trebuie' sa stii cum sa-nvarti de roata.
Daca vrei sa le platesti pizmatariilor cu aceeasi moneda!

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Cand cineva ma trateaza rau inseamna ca eu sunt asa, si incerc sa ma schimb.Cei din jurul nostru sunt ca o oglinda a propriilor defecte.
Mi-au trebuit ani ca sa inteleg asta, dar acum ma distreaza.
sunt zile cand atrag anumite situatii ciudate pentru ca asa este starea mea.
Daca inteleg si ma schimb, totul se schimba in jurul meu.

| AlinaMelisa explică (pentru xerxes1):

Nu zic ca nu e adevarat ce spui, dar ideea e ca eu fac tot posibilul sa fie bine dar nimeni nu observa si cumva tot vina mea cred ca este si arunca totul asupra mea, inteleg ca fiecare greseste si uneori e bine sa recunoastem asta, eu o fac, dar ceilali?

| Deaad a răspuns:

Nu e nimic rau in trata lumea asa cum te trateaza ea.
Ba dimpotriva, e cat se poate de rational.

Eu nu prea imi pun intrebari de astea filosofice cum ca "De ce sunt ei cum sunt?".
Nu imi pasa care e motivul.