| DoriB20 a întrebat:

E normal ca in a 4 a zi de raceala simptomele sa fie la fel? Am tratat de aceasta data raceala cu sumetrolim si atat.Pana acum luam antibiotice. Oare corpul sa se fi invatat cu antibiotice sau de ce? Termometrul nu arata febra desi ma simt foarte fierbinte,nasul infundat,tuse nu, durere in gat si la nivelul amigdalelor desi gatul e curat doar putin rosu.Deci..asa se manifesta fara tratament complex ca sa zic asa?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi fost mult mai normal daca te-ai prezentat la medicul de familie pentru o consultatie gratuita, in baza careia sa ti se stabileasca afectiunea reala si sa-ti fie prescrisa medicatia corecta. Inca nu este tarziu nici acum. Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Daca vei merge la medic vei constata ca raceala nu se trateaza cu antibiotice.

| raicard a răspuns:

Pai? logic ca acea raceala sa agravat, in acele zile...simtomele,cum apar, trebuie mers la doctorhappy nu luati medicamente, de capul vostrulaughingNu va duce nicaieriwinking