Apache
| Apache a întrebat:

E numai parerea mea, sau TPU s-a dus rau de tot in jos de anul trecut pana acum?!? cand mi-am facut eu contul acum cam juma de an, hai sa zic ca erau intrebari tampite si atunci, dar frate acum nici nu mai gasesti o intrebare normala la care sa raspunzi! Ii vad pe toti ca la fiecare raspuns cercesc fundita, chiar daca e un raspuns de tot rasu! Nu mai e siteul de alta data, a ajuns un site de pustoaice care au umplut sectiunea de dragoste si sex pana a cazut serverul! Ma uitam zilele trecute... 70% din intrebari sunt ori puse la panarama ori la plictiseala, dar nu asta e problema, ci problema este ca multi chiar iau in serios aceste intrebari si dau raspunsuri care mai de care! Mi se pare ca TPU a ajuns un site numai pentru funde si pentru top! Nimeni nu mai vrea cu adevarat sa ajute, toti vor numai funde! Pana si userii de pe primele locuri, dau majoritatea raspunsurilor cu copy-paste! ca sa isi pastreze rankul! Nu stiu poate ma insel eu, dar mie mie se pare ca TPU nu mai este ce a fost, a ajuns un site unde ori dai raspunsuri de pe google la greu, ori unde faci panarama la greu! si unde tot ce conteaza este rankul de pe o zii pe alta!

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Nu te aprob de dragul de a-ti face placere. Intradevar ai perfecta dreptate. Totul este in schimbare spre rau. Nu numai TPU. Ca atare trebuie sa ne asteptam, sa fie si mai rau. Daca stam sa ne gandim, astia suntem noi. Nu numai de pe TPU. Trebuie sa fim realisti, cu noi insine. Dar, sa gandim pozitiv, cred ca in cel mai scurt timp, lucrurile se vor aseza la normal, si vom putea dialoga si altceva in afara de sex, si de plictiseli. Ma bucur ca cineva mai pune punctul pe I. An nou fericit, tie si familiei tale Pa!

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

E perfect adevarata observatia ta.Si cred ca s-ar putea iesi din impas daca discutiile ar fi absolut libere, fara rank, fara fundite ci pur si simplu ca o discutie libera si fara alte implicatii decat informarea sau schimbarea de pareri pe o anumita tema de interes mai mult sau mai putin general. Putem face adminilor aceasta propunere:fara rank si fundite.Rasplata pura si simpla a implicarii in discutie sa fie bucuria de a primi o informatie sau de a afla si alte pareri.Competitia omoara calitatea.La multi ani!

| pwp a răspuns:

Da, e trist...
dar si cei care pun intrebari fara sens au dreptul la un raspuns happy
doar ne numim TPU(Toti Pentru Unu)

| LolaKissTheGirl a răspuns:

De-acord cu tine 100%. Pe zi ce trece lumea se prosteste. Copy-paste e deja un obicei pe TPU. Faza cu pustoaicele amuzanta, dar reala si ingrozitoare. Dar TPU = Toti Pentru Unu, deci e loc pentru toti.

| Contrast a răspuns:

Asta spuneam si eu mai devreme...mai nou nu prea ai ce face pe TPU, vii, mai citesti, mai razi, mai plangi..., te mai plictisesti, mai pleci!
Iar in cazul fericit cand ai mai avea timp sa intri pe TPU te intrebi:"Mai are rost sa intru, sau mai bine iau o carte sa citesc?"
Asta e! Ai ce face...bine, n-ai ce face, astepti marea schimbare!
Un An Nou Fericit, Minunat si plin de Binecuvantari si tie!
...si multa intelepciune celor de pe TPU! happy