| UmbraDeVulpe a întrebat:

E ok daca pun mancare in rucsac de asta normal? Sau trebuie neapara geanta termica? Vreau sa duc la munca si de aia

33 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie geanta termica, ca-n 2-3 ceasuri mancare este deja acrita sau stricata, din cauza temperaturilor foarte mari.

| dullcat a răspuns:

Cat timp faci mai exact de acasa pana la lucru? Mergi pe jos, prin caldura sau? Dimineata nu e chiar asa cald.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

E ok si fara geanta.La lucru unde tii mancarea? Aveti frigider?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Si in ce temperatura sta mancarea pana cand e ora pranzului?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Iti poti lua sanvdisuri, salate, paste, orez cu legume, oua fierte, fructe etc.Astea nu se strica asa repede, rezista pana la pranz.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da.Poti manca ceva cald, un bors sau o supa atunci cand ajungi acasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât nu o tii la căldură mare și o mănânci repede, nu are nimic, dar daca mergi mai mult prin căldură, se poate altera

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu neapărat, poți să consumi chestii ce nu se strica la căldură, precum conserve, fructe, oua fierte, sărățele.
Dar dacă chiar vrei, poți încerca să îți iei și geantă termica.
Nu ai vreo covrigărie sau vreun restaurant prin zona? Eventual comanzi ceva pe vreo aplicație d-asta care livrează mâncare și te ai scos, zic și eu

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai tot pe acolo ajungi oarecum
Plus de asta, mai ales cu căldurile astea, nu prea merita sa îți iei mâncare de acasă, când e frig e altceva

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Abia am avut o discutie in care ii recomandam sa isi gateasca acasa, stiind intrebarile anterioare.Si tu ii zici sa comande? Da' bravo.laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Îmi cer scuze crying crying crying

| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai daca mâncarea se strica,optează pentru fructe ori sărățele care nu se strica atât de repede, mai ales perioada asta sau îți poți lua geanta termica saaaau te adaptezi în așa fel încât să rezolvi problema, tu știi cel mai bine, eu doar ți-am dat o părere, decizia finală îți aparține

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

In rucsac normal. Si iti recomand sa o tii la frigider peste noapte. Daca ai la munca un cuptor cu microunde e minunat, daca nu, aia e, mananci rece. Dar mai bine rece decat stricata si clocita.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu. Normal ca nu e ok. Nu mai ai putere de concentrare din cauza foamei. Poate ca o zi rezisti tu, dar in fiecare zi, nu merge. Ia-ti pachet la tine. intr-un borcan inchis ermetic de acasa cu ceva tocanita, ciorbe, paste, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca stii sa gatesti, da, iesi mai ieftin. Daca nu stii sa gatesti, atunci mai bine iei meniul zilei.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

In general ciorbe, tocanita, snitele de pui, niste peste pane, cartofi gratinati cu smantana, etc. Sunt multe retete din ingrediente ieftine spre medii. Fa-ti un buget saptamanal pe mancare si vezi ce iese.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cu placere

| sammie a răspuns:

Depinde ce mâncare. Unele se strică.

| Claudiu1213a a răspuns:

Depinde dacă faci puțin timp pana la lucru poți să duci mâncarea și în rucsac, dar dacă faci mai mult timp pana la lucru, de exemplu, 1 oră sau chiar mai mult de 1 oră, nu e bine sa mergi cu mâncarea în rucsac ca exista riscul sa se altereze până ajungi la lucru

| dariacuflic5 a răspuns:

Nu cumva sa pui in castron de plastic sau metal, doar de sticla