| Radaaa a întrebat:

E posibil dacă un colet trimis narti dimineața prin posta din Pitești in București sa-mi ajunga joi, adica mâine? Asa mi-a zis persoana care mi-a trimis coletul.

Răspuns Apreciat de Editori
| Willis a răspuns:

Da este posibil, deși sunt puține cazuri când ajung așa repede.
Cel mai bine este să urmărești statusul coletului pe sit la poștă.
Așa știi exact când va fi la oficiul poștal de care aparții. Și când vezi că a ajuns, te poți duce la ei să îl ridici, chiar dacă nu ți-a venit avizul. Care la mine, de multe ori nici nu îl mai aduc. Și merg eu la poștă, înainte să vină avizul.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"un colet trimis narti dimineața prin posta din Pitești in București sa-mi ajunga joi"

cam mult pentru buc-pitești dar de ce nu?