| clauss a întrebat:

E posibil sa inceapa al treilea razboi mondial( daca ne luam dupa nostradamus), credeti in asa ceva? mai ales ca pe cele doua le a nimerit

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Dragul meu Clauss de ce sa nu ne gandim la lucruri pe care le putem face noi si care sa ne influenteze viata in pozitiv? Avem o singura viata iar destinul nu-l putem influenta decat intr-o foarte mica masura.
Cu sau fara voia mea, cu sau fara voia ta sau a noastra daca ne este scris sa traim un razboi mondial atunci asa va fi. Nu Nostradamus este cel care ne-a descris destinul. Daca te vei duce la o ghicitoare si ea iti va spune ceva care ar fi posibil sa se intample sau nu.
La final nu pot sa-ti spun decat : haide sa traim fara ganduri la razboi sau sfarsitul lumii.
Bafta!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nostradamus? Tipul care are diploma de practica falsificata? Care credea ca trecutul se repeta? Nu, am depasit demult vremea basmelor de manipulat mase

| mgtow a răspuns:

Posibil sa fie sfarsitul lumii in 2012 hai sa vedem ce va fi asteptarea e secretul dezvaluiriiwinking

| Bacemi a răspuns:

Probabil. Lumea isi va shimba cursul intr-o masura considerabila. Cu sau fara acest al III -lea razboi mondial. Dar nu va fi sfarsitul. Va fi doar o schimbare majora.

| RUMBURAK a răspuns:

Nu le-a nimerit el.catrenele lui sunt scrise in asa fel incat pot fi interpretate in diferite feluri.nu a spus prin versuri nimic clar. a facut o abureala totala din care aliniezi 3-4 chesti si spui ca e un mare profet.

| magicianul19 a răspuns:

In ziua de azi toate is posibile inclusiv sa inceapa si al 3 razboi mondial... dar nu se stie data si nu o sa stie. vorbe se aud dar nu au de unde sa stie e o prezicere care nu are cum sa se adevereasca...privind cu ochii credintei nu este posibil asa ceva caci motorul creator dupa cum spuni uni filozofi este acela care creeaza si pune toate in asa fel inkat numai el le stie.acest motor creeator il putem inlocui cu dumnezeul nostru in care credem. indiferent de religia de care apartinem fiecare crede in ceva superior omului. daca omul ar fi superior actului creator acel crea tor nu ar putea exista.

| sexycutza a răspuns:

A inceput dejahappy