| Dragosdoar a întrebat:

Ei,si uite asa,a trecut si pandemia.
Cum ati fost? V-ati vaccinat, nu v-ati vaccinat? Ati trecut prin covid sau nu ati luat deloc?
Eu am trecut prin covid in februarie si nevaccinat si am fost ok.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Au murit doar 50000 de persoane in doi ani, sa fim seriosi, e nimic, plus ca majoritatea din aia erau bolnavi, cum se face ca disparut gripa si raceala in cei doi ani de covi, a aratat ce e democratia, daca au chef de tin in casa 2 luni, ai vazut ca guvernul controleaza absolut totul, ca iti da amenda daca iesi din casa, asta e democratia, am facut 3 vaccinuri,ca stateam cu cineva in varsta, dar a fost o exagerare stupida,la nivel mondial cati au murit e egal cu zero,la inceput se spunea ca se ia daca atingi cu un fruct,ca e in aer,culmea alte virusuri nu stau in aer,numai vb de somaj, saracie, foamete, virusul exista dar sa exagerat, cica sa comparat cu ciuma, de ce nu a murit 1 milion in Romania? sau un miliard la nivel mondial si aia sanatosi nu pers cu un picior in groapa, nimeni nu poate dovedi ca a murit cineva de covid, mereu erau pers cu boli grave chiar de ei necunoscute

| Dragosdoar explică (pentru RAY):

Exact asta am zis eu la Inceout, dar lumea faccea misto de mine, asta a fost pandemie? Pai atatia smecherii au facut bani In perioada asta, ca numai l-a pandemie nu le-a stat gandu. Daca era o pandemie adevarata, se murea pe capete, de la saraci la bogati

suntserios
| suntserios a răspuns:

M am vaccinat de 3 ori și nu mi au ieșit solzi și nici mici nu am mai avut de prin 2019.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M-am vaccinat de 2 ori.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

M-am vaccinat, si am luat-o de doua ori. A trecut in 48 de ore. Nici muci nu am avut, doar niste febra.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu am avut covid. Da, m-am vaccinat.
Însă am fost foarte precaută și după vaccinare.

| Mosotti a răspuns:

A trecut pe dracu pandemia! N-a trecut deloc, uite-te la cazuri ca ai tot cam 400 pe zi, iar la toamna iar o sa creasca, ca s-a relaxat treaba.
Nu s-a mai zis de asta dupa ce a inceput razboiul, ca nu le mai folosea la smecheri la nimic, ca sa nu ai tu impresia ca faptul ca la 1-2 sapt dupa inceperea razboiului gata brusc nu s-a mai bagat asta in seama cu covidul.

De fapt mureau oameni si de gripa normala, doar ca, cazurile alea nu se spuneau.

Eu nu am luat deloc covid, am facut doza booster cu pfizer in octombrie deci doza treia.

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Ai dreptate si tu oarecum, ca atentie publica s-a Inderpartat de covid si s-a dus spre razboi ca mass media are influenta prea mare

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Pai nu, rolul covid era sa destabilizeze economiia UE in principal, iar razboiul e partea doua continuarea mai dura, asa ca prima parte nu prea mai intereseaza, cam aici e aici.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vaccinat o data, ca era vaccin cu doza unica. Posibil sa fi facut covid intre timp, poate chiar acum sunt pe iesire dintr-o etapa. Nu m-am dus sa ma diagnostichez, nu ma interesa diagnosticul, per total m-am simtit ok.

| SilentRain a răspuns:

Nu m-am vaccinat, am făcut Covid
M-am simțit bătută cu ranga ', dar am supraviețuit

| Dismally a răspuns:

A fost ok. M-am vaccinat si nu am luat, n-am avut probleme.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nici nu m-am vaccinat, dar nici nu am luat.
Am fost unul dintre cazurile norocoase care nu au făcut Covid.

| StrongHeart a răspuns:

Am trecut prin covid, m-am vaccinat, a fost ca dracu, atat boala cat si vaccinul si toata perioada asta, nu am prins vremea comunismului, dar am auzit povestiri de atunci si as zice ca a fost cam acelasi lucru in perioada asta, nu am crezut ca imi poate lua cineva libertatea cu forta pana a venit treaba asta cu pandemia, chiar daca sub un pretext liberal, tot puscarie a fost pentru toti si multa mafie care face jocurile de putere in politica cu ordonante de urgenta si spalari pe creier in televiziune si abuzul fortelor de ordine. Ar fi multe de zis, dar nu e corect politic sa spui ce gandesti.
Daca nu imi ocupam timpul cu alte lucruri, cred ca o luam razna, dar te obisnuiesti cu ideea asta, dupa un timp, ca lumea e corupta pana-n maduva oaselor si nu se va schimba prea curand.

| Dragosdoar explică (pentru StrongHeart):

Eu zic ca fost ceva mai rau ca pe timpul comunismului chiar, ca am fost bagati la propriu In case, o oerioada buna nici pe afara nopatea nu mai puteam iesea, a fost chiar puscarie si ma tot gandeam cum se putea Intampla asta. Si televiziunile mereu dadeau vina pe oameni ca cica din cauza noastra se raspandea virusul si autoritatile trebuiau sa i-a masuri. Atunci mi-am dat seama ca masss media nu e nici pe departe de partea noastra

| 1997onur a răspuns:

Leam obținut documentele cu bani fără sa ma vaccinez un coleg de al meu de la muncă anul trecut a reușit asta printo cunoștință de al lui si medicul lor de familie și apoi i-am spus cai dau și lui atâta cât a dat pe document și alți bani exactă aceeasi sumă și lui doctor lui de familie și am muncit am strâns bani și am loat dosarul am obținut hârtia și asta a fost tot. Nu am făcut vaccinul și nici nu-l voi face vreodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rămas bun pandemie, bun venit război.

Da. M-am vaccinat.

| Dragosdoar explică (pentru anonim_4396):

Nu prea ma intereseaza razboiul ca ala nu are loc la noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut prin covid,nu m-am vaccinat, maică-mea nu a scapat!
Am scăpat de un drac și am dat de altul, așa de norocoși suntem că ne putem mândri că suntem loviți din toate direcțiile, holera mai lipsește și e cireasa de pe tort, avem ce relata prunciilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-am vaccinat deloc și nu am avut covid până în prezent ( cel puțin nu știu sigur dacă am trecut sau nu prin boală ), nu am avut simptome evidente decât clasicele simptome ale răcelii, deci cred că într-adevăr am fost doar răcită.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Am trecut prin boala si inca ma urmareste traiesc cu senzatia ca si acum nu pot respira normal si ma deranjeaza foarte tare lucrul asta

| Editocroci a răspuns:

Cred că am avut COVID. Dar nu m-am vaccinat.