| neanicu a întrebat:

Erau produsele chinezesti ce se importau in Romania pana inainte de 89 de mai buna calitate decat cele de acum?

2 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Am vazut tenisi sint buni. pantalonii scurti. tin cam 1 an de zile. lenjeria intima este buna dar cam mica. cind eram la scoala erau penare bune; creioane cu guma de sters si ascutitorii si stilourii. tenistii sint buni ca sint usori. poate unele lucruri au defecte pentru ca sint obligati sa lucreze si 12 ore pe zi si in viteza; daca se grabesc de aceea nu au calitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveau aceeasi calitate numai ca tineau mai mult din cauza ca era si lumea educata in spiritul pastrarii cit mai mult timp a unui lucru. Vorba userului Allina,"cind iti cumparai un plover mergeai cu el mindra prin tot cartierul sa-l vada". Alte vremuri, mai grele dar nostalgice totusi.