| valentin_2770 a întrebat:

Este bun uleiul de ricin pentru chelie (regenerarea parului in zonele afectate)? A incercat cineva tratamenrea cheliei cu acest ulei? Rezultatele in cat timp se vad si daca functioneaza sau iti cade parul mai rau.Merita sa incerc acest tratament si de unde pot luat acest ulei si cam cat costa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveti negi sau pete pe piele, se frictioneaza usor zona, cate un sfert de ora pe zi. In cateva saptamani, pielea isi va recapata coloratia normala.
Pentru persoanele care sufera de alopecie, sau mai popular, chelie, uleiul de ricin poate fi raspunsul la rugaciunile lor: se fac frictionari energice cu ulei de ricin in zonele unde a cazut parul, timp de 15 minute in fiecare zi.
Tratamentul se face zilnic, vreme de minimum o luna. O alta intrebuintare a uleiului de ricin este cea in prevenirea uscarii pielii. Ca preparat de masaj, pentru persoanele cu pielea uscata, uleiul de ricin este neintrecut, singurul neajuns fiind mirosul sau destul de neplacut.

1 răspuns:
| patryk a răspuns:

Ulei de ricin e bun pentru ca parul sa nu cada se amesteca cu vitaminile a si e se da seara inainte de culcare dimineata se spala parul in 3 saptamana parul numai cade si creste ca nebunu asa spune patryk