| anonim_4396 a întrebat:

Este foarte usor sa fii fericit si sa privesti un om trist/singur,din ochii tai.
Cei care sunt fericiti,nu-i prea baga in seama pe cei tristi,
Insa cei tristi sunt deprimati de catre cei fericiti.

Chiar daca trecem prin perioade grele,suferim,ne luptam cu morile de vant, tot degeaba!
Nu primim nicio rasplata!
Tot aia care o duc mai bine, o vor duce si mai bine.

In viata nu e ca-n filme.
E total invers.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Viața uneori îți oferă lucruri dacă aștepți și nu renunți.

| OldSoul a răspuns:

Toti aveam "portia" noastra de fericire, trebuie doar sa o cauti.
Sa cauti activitatea care te face fericit.

| Doub a răspuns:

De la cine vrei să primeşti răsplată? societăţii nu-i pasă de viaţa ta, deci have fun

| Deaad a răspuns:

Eu,cand sunt trist, nu vreau sa am pe nimeni in preajma.
Oamenii fericiti imi provoaca o repulsie si o incomfortabilitate foarte mare.
Probabil pentru ca eu chiar numai stiu cum sa fiu atat de plin de viata ca si ei.Am uitat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa fi rasplatit pentru ca treci prin perioade grele, suferi si te lupti cu morile de vant poti sa astepti mult si bine, nimeni nu apreciaza persoanele care doar indura si isi plang de mila. Toata lumea are probleme dar unii aleg sa fie optimisti si sa caute solutii eficiente. Asta este de apreciat, oricat de adanc ai fi cufundat in rahat ( turcesc ) sa nu renunti niciodata sa cauti solutii si sa le aplici.

Vrei un hug, face minuni ^^batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca toti avem perioade din astea, dar depinde de noi cat de repede trecem peste ele. Daca iti canalizezi toata energia asupra faptului ca esti singur, ca nimic nu-ti iese bine, plangandu-te, dar fara sa faci nimic sa schimbi asta, atunci clar vei sta asa o buna perioada. In schimb, daca alegi sa cauti o activitate care sa te bucure, chiar orice numai sa-ti ocupi timpul, atunci vei iesi mai repede din perioada de depresie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am gasit anumite activitati, dar n-am cum sa le fac, fiindca n-am conditii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Creeaza-le! E bine sa ai pe cineva cu care sa vorbesti despre asta, sa iesi, sa cunosti, nu sta in casa ca o iei razna.

| Felissa13Eden a răspuns:

Fiecare om are momente de slabiciune, momente in care stresul si grijile il coplesesc.Depinde de noi cum vrem sa privim lucrurile.Ar trebui sa vedem totul ca pe un hop ce trebuie sarit.
Si plimbatul chiar face minuni,serios vorbind,daca ti se oxigeneaza creierul gandesti mult mai bine.
Incearca sa faci chestii minore,dar cu impact mare,ca desenatul,chiar daca te pricepi sau nu. Poti sa desenezi,sa compui poezii,cantece,sa inveti sa canti la un instrument.
Daca toti oamenii din lume ar renunta atunci cand dau de greu,am fi o planeta trista si urata, dar, uite, ca suntem frumosi, chiar daca avem probleme.

| anonim_4396 explică (pentru Felissa13Eden):

Versuri,plimbare,citit,etc.fac toate astea deja.