| anonim_4396 a întrebat:

Este in regula sa port lentile de contact? Vreau sa incerc caprui, eu am un negru intens la culoarea ochilor si as vrea sa-i schimb in alta culoare. In ce culori as putea sa ii schimb?

Dau FUNDA la cele mai bune

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu este bine să porți lentile de contact. Nu este igienic și poate provoca iritații și mâncărimi.
Rămân bacterii pe lentile indiferent dacă le cureți sau nu.
Sunt incomode, nu poți să le porți mai mult de 2-4 ore. O să renunți foarte repede la lentile deoarece prezintă multe dezavantaje, mai ales dacă le-ai cumpărat de la cineva(mai ieftin, dar au fost și folosite).
Trebuie să îți dai mereu jos lentile, punând degetele pe ochi. Ochii sunt foarte sensibili, te dor și dacă îți intră o particulă de praf.
Îți recomand să nu încerci lentilele!

| AtateaConditii a răspuns:

Orice culoare se potriveste cu parul tau, daca esti satena deschis sau blonda merge verde si albastru, daca esti satena inchis sau bruneta merge caprui si mov daca exista.

| Seepty a răspuns:

Pai ii poti schimba in caprui sau albastri, dar albastrii sunt mai frumosi.