| c0ntsimplu a întrebat:

Eu port lentile de contact de 6 luni cu dioptrii -2, simple.
As dori sa fac o schimbare in ceea ce priveste culoarea ochilor, dar nu stiu daca e de bine. Vreau sa imi iau lentile cu dioptrii -2, desigur, dar sa aiba culoarea verde, ochi mei fiind un caprui spre verde.Pare ciudat, dar pe parcursul zilei sunt caprui, iar dimineata / seara se dau spre verde laughing. Vreau sa port doar de 2/3 ori pe saptamana lentilele de culoare verde, la ocazii mai speciale sau cand ies in oras etc, in rest le folosesc pe alea simple.
Dati-mi va rog raspunsuri argumentate si concrete, in special cei care aveti experienta cu stilul acesta de viata!
Dau funda!winking

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci o schimbare a lentilelor, va trebui sa te consulti cu medicul oftalmolog sa vezi daca e de acord!