| anonim_4396 a întrebat:

Este posibila teleportarea omului? Se va inventa vreodată?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"teleportarea omului? Se va inventa vreodată?"

seva!

| NotNamed a răspuns:

S-a reusit în laboratoare teleportarea unor elemente microscopice deocamdată. Pe viitor nu se stie. Asa este si cu călătoria in timp. In teorie este posibilă datorita timpului care este distorsionat de gravitație iar unde gravitatia e mai puternica timpul trece mai greu. Iar un corp cu cat are o viteza de deplasare mai mare cu atat timpul trece mai greu.

| CostinAlamariu a răspuns:

Este imposibila teleportarea omului deoarece ca teleportarea sa aiba loc tu trebuie sa fii dezintegrat, altfel spus dezasamblat adica omorat.
Pasul 2 ar fi sa fii reasamblat in alt loc ca un puzzle, dar tu fiind omorat prin procesul de dezasamblare inseamna ca nu mai poti fi reasamblat si sa fii viu

In concluzie teleportarea e imposibila.

| Mosotti a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Plus ca si fizica cuantica spune ca e imposibila, Cristian Presura explica de ce.

https://www.youtube.com/watch?v=XVk5YGBaOX0&t=3s

| oglindasultanului a răspuns:

Unde vrei sa teleportezi pe cine laughing Ceea ce este "teleportarea"de fapt, este o iluzie cauzata de viteza, deci da se poate cu vehicul bineinteles. (apropo ti-a scapat o caciula pe acolo)