| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ești ateu? Ce te-a determinat să fi ateu? Ești creștin sau de altă religie? Cam cât de „puternică" îți e credința?

41 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Biblia.

| Navagio a răspuns:

Nu sunt ateu, cred in Creator si in legea Universului si a atracție.
Creatorul există iar acesta este bun, dupa moarte nu vei vedea iad si rai.Si eu cred ca vom avea o nouă viață cu totul alta.

| andiceasu95 a răspuns:

Sunt crestin ortodox, si da cred in Dumnezeu si toate astea big grin

| Dismally a răspuns:

Am alta religie. Credinta mea nu este foarte puternica, nu imi ghidez viata dupa regulile unei religii, prefer sa adaptez religia dupa codul meu moral.

| Celcestietot a răspuns:

Nu. Nimic, pentru ca nu sunt. Sunt crestin. Indeajus cat sa nu mor vesnic, mai multe nu spun.

Răspuns utilizator avertizat
| Vikaa a răspuns:

Da,recunosc ca sunt.Religia mea este crestin-ortodox, ceea ce m-a determinat sa nu mai cred in el este faptul ca daca te uiti cata suferinta e in lumea asta te crucesti, daca D-zeu exista, raul asta nu se intampla.Am crezut pana la 12 ani in el, dupa nu, crestinii sunt cele mai agresive persoane, cele ateice sunt mai friendly si cam aveti multe lucruri in comun.Nu e deloc puternica credinta mea in crestinism.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Deci, eu de exemplu sunt un monstru, nu? Sunt crestin si te intreb.

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Faceam doar o generalizare, daca te-ai simtit e partea a doua =)
But it's not my bussines, honey big grin

| Sofer a răspuns:

Sunt ortodox si pot spune ca eu cred in Dumnezeu ca iti arata calea spre succes. Mai bine raman cu credinta in el decat sa nu. Ca astfel nu voi ajunge in rai si nu doresc sa ajung in iad. hell no.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Nu, dar ai generalizat :,, crestinii sunt cele mai agresive persoane'' si aici intru si eu (datorita generalizarii vizibile), iar asta nu este corect. De ce nu puteai spune macar majoritatea crestinilor? De e crezi ca toti suntem la fel? Este ca si cum daca vad ca 20 de fete sunt kurve, trebuie sa spun de toate ca sunt la fel. Ti se pare corect asa honey big grin?

| Vikaa a răspuns (pentru Celcestietot):

Romana mea in unele situatii nu e asa bine, dar merci ca m-ai corectat :/
big grin

| Vikaa a răspuns:

Jesus joined the chat.
God joined the chat.
Satan left the chat.
Profa de religie joined the cat rolling on the floor)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu iti bate capul cu copii dezorientatiwinking din raspunsurile unui om iti poti da seama ce IQ are si nu merita sa iti bati capu cu astfel de oameni

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Vikaa):

Tu nu vorbește romanește? Хорошо!? tongue

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

De cate ori a venit un ateu sa iti predice necredinta lui la usa? Sau sa iti bata clopotele? Sau sa faca temple atee din banii tai de impozite?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Ș-atunci cum de te-ai „certat" cu nea relian la întrebarea pusă de apa13 sau aveam halucinatii? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Nu cred ca ai vrea sa stii ce e aia o cearta cand o produc euwinking de fapt te ai convins cu sti tu ce utilizator aia se putea numi cearta happy nu confunda pe relian care e ipocrit cu utilizatoru asta care generalizeaza totu la modul general nu am mai vazut asa ceva.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu vorbeam numai de mine, nu de altul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Ok, cu plăcere atunciwinking!

| 1231242 a răspuns:

Celceștietot ți-ai făcut alt cont?

| Celcestietot a răspuns (pentru 1231242):

Nu, de ce? Ce te face sa crezi asta, serios?

| Maia55 a răspuns:

Ateu. Pur și simplu pentru mine nu are sens sa cred un religie. Dar sunt un om bun la fel ca și cei care cred cu tarie în Dumnezeu. Și nu judec pe nimeni, este alegerea fiecăruia dacă crede sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in ceea ce vad, cred in ce are o explicatie logica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt creștin-ortodoxa și îl pun pe Dumnezeu pe primul loc în viața mea. El e singura speranță pe care o mai am pentru o viață mai bună.

| BogdanM275 a răspuns:

Da sunt într o anumita crestin, dar eu nu cred în preoti si nici nu prea obisnuiesc sa merg la biserica.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru BogdanM275):

și eu la fel

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca mi-am masurat vreodata credinta si nici nu cred ca o sa o fac. Nici nu stiu daca se poate. Sunt om si atat happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maia55):

Aici nu e vorba de credinta in religie. Poti fi deist si sa te pisi cu bolta pe mizeriile de religii organizate. Ateismul e pur si simplu lipsa credintei in barbosii din cer si alte povesti fantasmagorice de genul.

| Jus7t a răspuns:

Ca erecția, așa e la majoritatea.
Când le merge bine "Mersi Doamne", când nu "Nu există Dumnezeu".