NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Eşti mai inteligent decât un copil pre-şcolar?
Poţi afla prin acest test: http://i.imgur.com/teR95zG.jpg
Care este răspunsul tău şi câte minute ţi-a luat? (Nu trişa şi nu te uita la răspunsurile celorlalţi înainte să ajungi la propriul tău răspuns! Baftă!)

90 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Ha, ce usor, depinde de numarul de cercuri.

| CristinaSNC a răspuns:

Sincer, nu ma prinsesem, spre rusinea mea.

| FashionKitty a răspuns:

Mie mi-a luagt 15 secunde dar problema e ca oamenii probabil cred ca e un calcul matematic cand de fapt trebuie doar sa te uiti la cifre happy

| soloangel01 a răspuns:

Mi-ai aratat ca de prost sunt laughing
CelCareTeIubeste are dreptate...

| MateiSebastian a răspuns:

:/
Cam 30 de secunde.

Nu cred ca un programator sta chiar atat de prost cu logica. Cel putin asa sper.

| buzeduulci a răspuns:

Si eu ma gandeam la algoritmi... -viitor inginer in IT

| HikariAi a răspuns:

Raspunsul meu e 2 si mi-a luat in jur de 6 minute straight face straight face Sunt curios daca am dreptate. Astept raspuns laughing)

| MateiSebastian a răspuns (pentru MateiSebastian):

Am gresit, raspunsul corect este: DA. Da, sunt mai inteligent decat un pre-scolar. laughing))

NOname
| NOname explică (pentru MateiSebastian):

laughing

NOname
| NOname explică (pentru CristinaSNC):

Apreciez sinceritatea.

| CristinaSNC a răspuns (pentru NOname):

Multumesc, eu ma apucasem de calcule laughing

NOname
| NOname explică (pentru CristinaSNC):

...şi eu iniţial.hee hee

NOname
| NOname explică (pentru HikariAi):

Da, ai dreptate, toţi aveţi.

V-aţi descurcat surprinzător de bine. Felicitări!

NOname
| NOname explică (pentru buzeduulci):

...deci nu minţeau de IT-işti, buzesincereşiduulci. laughing

| nic3rr a răspuns:

Am mai vazut exercitiul asta la scoala, dar spre surprinderea mea am uitat si dupa _2_ minute m-am dat batut laughing

Ca raspuns la intrebare, da, sunt mai inteligent decat un copil pre-scolar, cel putin asa cred rolling on the floor.

Pace!

NOname
| NOname explică (pentru nic3rr):

Sigur nu eşti un programator?hee hee

| vaporwave a răspuns:

"ha, ce usor" e sa dai right click si sa cauti imaginea pe google

NOname
| NOname explică (pentru vaporwave):

Eeeee, am zis să nu trişaţi! laughing

| Geanin a răspuns:

2?

| LaughingKarima a răspuns:

Raspunsul este 2. Si mi-a luat cateva secunde pentru ca mi-a trebuit sa citesc si propozitia.
Noi am primit asta la un test, toti rezolvasem tot testul si ne chinuiam pe prostia aia, i se facuse profesorului mila de noi si ne-a explicat care-ce-cum

| Fatamuntilor a răspuns:

Stau prost cu logica azi!
La drept vorbind copii astia au niste probleme de te doare mintealaughing

NOname
| NOname explică (pentru Fatamuntilor):

Aha, probleme de genii mici.hee hee

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cam un minut. Mi-a luat mai mult pana am citit printre randuri, ca-s cam chior.

NOname
| NOname explică (pentru LaughingKarima):

Ce profesori haioşi aveţi, inventivi.hee hee

Taţii ce-ţi mai fac? happy

| Happyjump a răspuns:

Mi-a luat cam 6-7 secunde sa le citesc pe primele si sa-mi dau seama, răspunsul este 2, trebuie sa numeri "cercurile" sau cum se pot numi ele.

NOname
| NOname explică (pentru Happyjump):

Băi, numai genii pe aici?! laughing

| L1feDRAIN a răspuns:

Stiu testul asta laughing

Zerourile
2581=2

Am vazut si eu acest test de pe net si sunt sigur ca nici tu nu ai reusit repede

Copii de gradinita il rezolva in 5-10 minute in timp ce programistii intr-o ora

NOname
| NOname explică (pentru L1feDRAIN):

Da, la început căutam altfel de tipare.

| compcris00 a răspuns:

WTF? Cum se rezolva chestia asta, ma pricep in html, in pascal, putin in java, dar in prostia asta am 1 minut si nu pricep nimic.
big grin pls help

NOname
| NOname explică (pentru compcris00):

rolling on the floor Mai ai până la o oră.