| chiftelutacrocanta a întrebat:

Esti multumit cu locul de munca pe care il ai? Chiar esti multumit sau simti nemultumire si nu vrei sa spui? Te simti bine la locul de munca la care mergi, sau te doare ceva cand lucrezi si tragi din greu ca sa iasa banu? Te-ai gandit vreodata sa-ti dai demisia din cauza greutatilor suportate la locul de munca sau a salariului prea mic?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Sunt nu doar multumita, ci chiar implinita si fericita cu jobul meu, cu atmosfera din cancelarie si din clasele la care predau, am o relatie speciala cu elevii mei si una cordiala cu ceilalti profesori, de sustinere reciproca, de munca in echipa. Lucrez de 11 ani (adica de la absolvirea facultatii) la un liceu din top 3 licee ale orasului meu (cel la care am si invatat), am rezultate exceptionale in plan scolar prin elevii mei (media clasei de peste 9, in fiecare semestru, promovabilitate 100% la bac si la evaluarea nationala, cunowstinte si informatii assimilate de aproape toti din clasa, la un nivel inalt) si activitati extrascolare excelente (excursii, vizite la muzee, seri la teatru, la concerte, la opera, la filme etc), avem dincolo de relatia oficiala o relatie de prietenie si deschidere reciproca, eu invat de la ei si ei de la mine. Si e atat de furmos...
Sincer, am exact jobul la care am visat din adolescent, imi place ceea ce fac si nu as inlocui activitatea didactica cu nicio alta activitate profesionala, pentru ca acesta, doar acesta e drumul care imi aduce bucurie, satisfactii, impliniri.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine, atat timp cat schimba camioanele la 3 ani si sant megaspace de salariu nici nu mai zic atat timp cat camionul merge

| Sellak a răspuns:

Eu sunt orarecum multumit.Ce pot sa zic? Aproape in fiecare zi intalnesc ceva nou, deci nu ma plictisesc asa usor. Am posibilitati de promovare si de dezvoltare, curusri de perfectionare periodice in Germania ( platite integral de firma ) + salariu bunicel zic eu, 5-6 prime pe an nici una mai mica de 500 de lei, posibilitate de marire odata la 6 luni. Deci e ok, cat despre nemultumiri. astea le are oricine la orice loc de munca.Iar daca nu-mi convine ceva pur si simplu zic ce nu-mi convine.

| RAY a răspuns:

Da

suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariul mult peste medie, fac ce imi place, colegi superbi... doar sedentarismul ma cam omoara, dar asa e.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu m-as da daca ar fi.