| blairelovesmusic a întrebat:

Esti un om de succes daca ai un salariu peste 5000 lei (noi) net?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu singur poti sti daca esti de succes sau nu. Sumele sunt irelevante. Unii pot avea o viata de succes si cu 2000 lei altii si cu 2 mil.

9 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Sunt bani de buzunar pentru altii.

| StrongHeart a răspuns:

Depinde de situatie.
Ai sotie si copii de intretinut sau esti tanar si locuiesti singur?
Locuiesti in casa ta sau trebuie sa platesti chirie?
Pentru banii astia muncesti 40 de ore, sau bagi 12 ore pe zi si suplimentare daca e nevoie?
Succesul difera de la om la om. Unii, ca mine, care au trait si vremuri bune si vremuri mai putin bune, considera un succes chiar supravietuirea. Daca traiesc si sunt sanatos, asta in sine e un succes.Am brate si cap, pot sa merg inainte si sa invart ceva.
Ideea e sa fii multumit si cu putin si sa strangi din dinti daca e nevoie, dar sa nu te lasi calcat in picioare pentru hartii de plastic.
O viata ai, daca esti destept poti sa-ti faci raiul pe pamant, daca esti prost traiesti in iad tot timpul.
Prin iad oricum trecem toti la un moment dat, dar important e sa iesi de acolo teafar si nevatamat si sa mergi inainte cu capul sus si pumnii stransi.

| tonyc7 a răspuns:

Doar daca locuiesti in provincie.
Daca locuiesti in Bucuresti, salariul asta e considerat unul modest, banii astia se cheltuie foarte repede, chiar daca esti singur, daramite sa mai ai si familie!

| StrongHeart a răspuns (pentru suntserios):

Unii, poate cu 2 mili, se distrug mai repede decat daca nu ar avea nimic.Depinde de fiecare ce planuri are cu viata lui.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Bani nu înseamnă succes

| blairelovesmusic explică (pentru tonyc7):

Sunt din Vaslui, nu am propria mea familie şi nici nu voi avea.

| blairelovesmusic explică (pentru Panamax):

Ştiu deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 10000.