| mODIN a întrebat:

Pentru voi, un salariu de 5000 (in mana) de lei e considerat mult sau putin?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Decent, dar il privesc ca pe un salariu de baza, nu m-as limita la atat.
Am facut scandal cand am luat 7000, nu prea mai pot privi in jos.
Pentru unul cu 1-2 ani experienta, poate e ok si 3500. Dar pentru cineva cu experienta si lucruri de facut in viata, 5000 e minimul.

| J0B0MAT a răspuns:

Având în vedere că salariul minim e de vreo 2000 cu care nu prea poți nici să îți cumperi mâncare pentru o lună, un salariu de 5000 îți ajunge să plătești și facturi, chirie.Eu aș zice că e la limita decenței.

| Lupică27 a răspuns:

5000 e bine

| Madaxo97 a răspuns:

Daca stii sa ii gestionezi cât de cât, nu cheltui pe toate prostiile, nu ai vicii, si nu plătești chirie, e un salariu decent pentru o singura persoană, poate chiar sa iți rămână sa pui si deoparte ceva bani.

| MistarGoGu a răspuns:

Cu aia cumpăr eu mâncare la caine si 2 pisici! + 30 % la cămine de bătrâni sau copii!
Cat sa NU mori de foame!

| popapopica a răspuns:

5000 in mana, e prea destul.