| gbhgfddgh a întrebat:

Eu nu inteleg ce are ca barbat daca stai fara tricou pe strada mai ales la tara? ca m-am contrazis cu un baiat de la un club, ca doar nu sa stai de tot dezbracat.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe strada este deja lipsa de decenta si lipsa de bun simt.
Dar poti sta si-n fundul gol la tine in curte, in casa sau in gradina ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din același motiv pentru care nu ar trebui sa te scarpini la coa.ie in public

| gbhgfddgh explică (pentru suntserios):

Pai nu ar trebui dar nici nu e capat de lume, intelegi?

| suntserios a răspuns (pentru gbhgfddgh):

Nu e. Nici să faci bile din muci nu e.

| gbhgfddgh explică (pentru suntserios):

Pai si iei amenda maxim sau ce? desi sincer mi se pare o tampenie exact cum ai zis si tu sa faci bile din muci e egal cu zero, irelevant.

| gbhgfddgh explică (pentru suntserios):

Da dar daca stai asa pe strada ta? adica nu in centru.

| Simpatic a răspuns:

Depinde unde o faci, vad pe unii cand da caldura ca alearga prin anumite parcuri cu tricoul scos de exemplu happy

daca stai la tara la tine in curte sau undeva pe camp nu vad nicio problema!
pe strada, ulita sau cum vrei sa o numesti sa stii ca poate fi deranjant pentru femei, chiar de e la tara sau oras si acolo la tara pe strada poti sa te gasesti cu femei, cu batrane cu copile etc

Este doar opinia mea, eu consider ca barbat ca trebuie sa ai un minim de decenta

cand eram copil da faceam asta in oras pe strada, bine nu conta cand era foarte cald, insa cand m-am mai maturizat nu m-am mai lasat pe strada la pieptul gol chiar daca sunt 35 sau 45 de grade C, asta este ramai in tricou si induri, sau daca esti fan maieu stai asawinking

pe strada insa nu recomand, cum am si argumentat deja!

| VoidEternal a răspuns:

E de prost gust, pur și simplu. Caută decență in DEX.

| siriusblack98 a răspuns:

La tine in curte la tara sincer nu vad care este problema. Pe strada in oras in schimb ar fi alta discutie.

| gbhgfddgh explică (pentru siriusblack98):

La tara pe strada zic, dar si in oras mai sunt unii, dar ce e asa wow?

| siriusblack98 a răspuns (pentru gbhgfddgh):

Pentru mine nu e wow ca si eu stau la bustul gol vara pe strada si nu stau tocmai la tara ( dar nici la oras ) e un fel de periferie a orasului unde stau eu. Faza este ca sunt din ce in ce mai sensibili oamenii in general in ziua de azi, poti sa vezi si in unele raspunsuri de la intrebarea ta ca anumite persoane se simt dezgustate/lezate de barbatii fara tricou pe ei. Rosalia spre exemplu e lesbiana si nu suporta barbatii la bustul gol din ce putem intelege, e un fel de Karen de Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea da bine, sincer. Mie personal nu-mi place sa vad vara tipi la bustul gol, nici dacă sunt lucrați la sala.

| EestiSodalane a răspuns:

E necivilizat. Stai fara tricou la tine în curte. Când ieși într-un spațiu public arată respect față de public.

| barbieeemo a răspuns:

Eh asa-i lumea si eu i-am zis la unu ca un barbat fara tricou este exact ca o femeie care umbla in picioarele goale(sau colanti)/ decolteu si isi arata buricul in public.

iar argumentul lui a fost. pai asa gasesc la h&m laughing))

| gbhgfddgh explică (pentru barbieeemo):

Pai si pana la urma ce e rau in asta?