| Criiss16 a întrebat:

Eu prefer o relatie ¨serioasa¨ sa zic asa.Adica nu vreau o relatie de 2 saptamani, sau 2 luni.As vrea una de lunga durata, si nu as vrea multe.Inca nu am avut nici una. Voi vreti o relatie ¨serioasa¨ sau o ¨aventura¨?

Răspuns Câştigător
| Georgiana2905 a răspuns:

De aventuri am tot avut parte. Recunosc ca sunt pline de pasiune si placere iar in cadrul unei aventuri te simti mai detasat decat in cadrul unei relatii serioase.Sunt o tipa f deschisa, f comunicativa. Imi place mereu noul. Pot zice ca ma plictisesc repede asa ca o aventura doua trei sunt binevenite - asta pana ma plictisesc si prefer ceva serios. Ambele au sarea si piperul lor, Depinde cum le ei si cum te comporti in cadrul fiecareia.

11 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Si eu prefer relatiile serioase. Atunci cand sunt intr-o relatie ma implic foarte mult... happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Asta nu e ceva ce iti programezi, numai dupa ce se termina afli cat a duratwinking Tu de fapt vrei sa te simti in siguranta si sa ai incredere. Asta depinde de cum evolueaza relatia in timp. Retine insa un lucru: realitatea e una si ce ne planificam/imaginam/proiectam noi mental e alta. Bucura-te de inceputul relatiei pentru ca e cel mai frumos pentru majoritatea. Daca ai gasit persoana/relatia potrivita atunci ce vrei tu se intampla natural, daca nu, va opriti la timp ca sa nu va chinuiti aiurea si ramane o aventurawinking Relatiile astea "serioase" sunt potrivite cand treci de o anume varsta, rareori in adolescenta cand descoperi, cercetezi, aduni experienta in alt mod.

| EUSIATIT a răspuns:

Daca intr-adevar vrei o relatie de lunga durata sau poate de casatorie ar fi bine sa ti cauti un partener care si el doreste la fel dar sa fie sincer desi cam greu gasesti pe site. NU toti sunt sinceri si mai fac si ironii pe seama asta nu mi place nici mie dar asta e e un site al tuturor asa ca ...cauta la alt site priewteni...sentimente ...etc succes

pupimik
| pupimik a răspuns:

Niciodata nu am fost o partenera de relatii lungi.Ma plictisesc destul de repede...si inca nu am gasit pe cineva care sa ma tina mereu "in priza" incat sa nu-mi dea ocazia sa ma plictisesc si sa imi doresc sa revin la libertatea pe care o aveam inainte.
In momentul de fata...as prefera o relatie "serioasa"...ca mi-am facut plinul de "aventuri"

| Betty18 a răspuns:

Sigur as dori o relatie serioasa pentru ca iti ofera mai multe lucruri

succes

| Orannginna a răspuns:

Pacat ca nu putem stii de la inceputul unei relatii ce va fi. Si eu le prefer pe cele serioase. happy

| Criiss16 explică:

@eusiatit: Dar eu nu-mi caut partener.Eu spuneam doar ca as prefera relatiile de lunga durata, nu aventuri. Dar nu mi-ai spus, tu ce preferi?

| lola a răspuns:

Eu deja am o relatie serioasa de aproape 2 anibig grin si e mult mai bine asa.am cu cine povesti, pe cine suna daca sunt in impas, pe cine sa imi vars nervii[laughing]...
nici eu nu am crezut ca o sa ma tina pentru ca deja dupa 2 luni ma plictiseam.nu plictiseala aceea ca vai nu mai am ce face.nu stiu.parca aveam chef de ceva nou dar ma bucur ca nu am facut greseala de a-i da "papucii" pentru ca acum chiar daca ne certam ne tine vreo 20 de minute si apoi gatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu as vrea o rel serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze dan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie serioasa