| HoriaSlk a întrebat:

Evalurea Nationala este un examen important? Ce-ar trebui sa stie un elev cu note intre 9.50 si 10 care la examen a obtinut un rezultat slab? Un elev de 15 ani de acum ce-ar trebui sa simta daca nu a obtinut notele dorite sa zicem la BAC?

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Este important in sensul ca daca iei note mari intri la un liceu bun.
diferenta dintre un liceu bun si cel prost? pei intr-un liceu bun sunt elevi silitori, se invata iar profesorii sunt mult mai ok. ai un viitor mai bun
la un liceu prost o sa fi inconjuurat numai de vagabonti, drogati, scoala putina si iti faci de cap.
depinde ce inseamna rezultat slab... daca la examen a obtinut sub 7 atunci e un semn de intrebare... daca ai 9 si 10 pe linie trebuie macar un 8 happy asta ca nah mai sunt si emotii etc.
pana la bac ai timp sa inveti astfel incat sa iei minim 6 (atat iti trebuie ca sa iei examenul de bacalaureat).

| 1Mihai1 a răspuns:

Poate n-a fost destul de atent, poate a avut emoţii!