| thelovelyangel a întrebat:

La examen - evalurea nationala matematica stergeti desenele cu creionul cu guma sau le taiati? Am auzit ca daca stergi se considera semn! O fi asa?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice greseala la orice examen se taie cu o singura linie, fara sters, fara mazgalituri

| alexblack00 a răspuns:

Nu ai voie sa stergi nimic tai cu creionu peste ce ai gresit daca stergi e posibil sa zica ca copiezi sau faci smecherii si te poate da afara de la examen

| VanessaTya a răspuns:

Poti taia in caz ca ai gresit cu o linie, fara bazgalituriwinking, te poate sanctiona la nota asa ca ai grija. Cand am dat eu examenul acesta, adica acum patru ani, am taiat cu o linie orice greseala. Nu cred ca se poate considera semn. BAFTA!

| aconstedani a răspuns:

Regulamentul specifica in mod express : nu sunt admise stersaturi, corecturi, semne, etc. Prin urmare eu recomanda sa tai cu o linie ce ai facut gresit, sau dupa caz daca a fost facut pe o foaie noua cere alta.