| anonim_4396 a întrebat:

Exista oare prietenie adevarata? Eu am avut o prietena de mica, de 15 ani de zile...eram ca doua surori, mereu impreuna, niciodata nu ne certam, iar acum de vreo luna nu ma mai cauta, nu ii mai pasa cand ii povestesc ceva(gen o operatie ce o voi face). adica e politicoasa, dar nu e ca inainte. nu inteleg. nu am gresit cu nimic. ea nu are motive, am si vb cu ea si zice ca nu are nimic, deci nu vb urat cu mine, doar se vede ca nu ii mai pasa. nu are absolut niciun motiv, repet, era totul ca de obicei...Doamne, cum as mai putea sa cred in prietenie cand un om cu care am stat toata viata mea face asta din senin? Oare chiar nu te poti baza pe nimeni in afara de familie?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prietenia adevarata e ca dragostea adevarata
Greu de gasit si aproape imposibil de pastratwinking
Poate ca s-a plictisit de relatia asta, poate ca tu vorbesti prea mult si nu o asculti sau poate ca si-a gasit o noua cea mai buna prietena
Oricare dintre variante ar fi valabila invata sa ii lasi libertatea de alegere. Daca ea nu vrea sa mai fie prietena ta, resemneaza-tewinking
Si iart-olove struck

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai de toate, intreaba-te daca tu sti sa fi o prietena adevaratawinkingwinking. De obicei, nu am auzit ca o prietenie sa reziste pe o perioada lunga de timp, apar alte si alte asa-zise,, prietenii``. Trebuie sa gandesti la prezent, sa stii sa ti atunci de prieteni, viitorul lasa-l sa curga de la sine, ca orice-ai face, nu-i poti schimba directiawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai asta e ca mereu am fost langa ea. si eu am ajutat-o mereu fara sa cer nimic in schimb. am fost prea buna cu ea, dar nu mi-am dat seama ca chiar ea poate profita.