| SERIALS a întrebat:

Exista speakeri motivationali care invata arta seductiei si manipularii? De exemplu as vrea sa aflu raspunsurile la preocuparile mele: cum sa profiti de pe urma barbatilor, cum sa ii seduci incat sa ii smulgi de bani si ei sa isi piarda mintile, cum sa ii manipulezi in favoarea ta, cum sa ii invarti pe degete, sa iti faca cadouri si sa iti dea bani, sa fie generosi, vacante scumpe, etc?

53 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu un speaker (motivational sau nu) te ajută aici ci ASPECTUL (fizicul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută carti pe tema asta (manipulare, seducție, persuasiune), găsești suficiente.Nu prea cred eu in eficacitatea cartilor de dezvoltare persoanala, dar cine știe, poate la unii functioneaza. Ceva tot ai sa înveți din ele, chiar dacă e numai teorie.Iti trebuie o înclinație pentru punerea in practica.Pe lângă aspectul fizic care-i esențial, mai ai nevoie si de carisma,
inteligenta, senzualitate(mai mult decât un aspect frumos), spirit de observatie etc Abilitati pe care nu prea pari sa le stăpânești pe deplin in momentul asta, dar sigur le poți îmbunătăți.Numai ca unii oameni se nasc cu "talentul" asta.Tu ai sa joci un rol.

| Mosotti a răspuns:

E f simplu, aia cu motivationalele sunt vrajeli, nu au nici o treaba cu realitatea pentru ca:
In mod normal ca sa seduci, sa smulgi bani, sa profiti de pe urma barbatilor, trebuie sa arati foarte bine, sa te porti cat de cat okey si mai ales sa ai norocul sa te invarti prin mediul unde ar putea fi asa barbati, si asa sansele sunt f mari sa se intample de la sine! Atentie, fara sa faci nimic in mod deosebit, se intampla, vine, te place, te invita si automat de acolo curg in mod natural toate, el de buna voie iti va da ce vrei tu doar sa stai cu el.
Asa se intampla la toate femeile care fac asa, ce trebuie tu sa faci este sa te prefaci si tu ca-l iubesti si gata, te porti cum trebuie, asta depinde de tine. Ca pana la urma stii ce vrea? Sa stai 5 min sa te asa si atata! Nu mai mult. Iar asta pentru tine nu e mare lucru pe langa ce ofera.

Deci fizicul + mediul potrivit, plus comportament sa jude ala ca-l iubesti de il innebunesti (mor de ras). Ca daca esti in colectiv de oameni de rand, logic ca si daca arati bine, sansele-s minime.

Arta seductiei nu se invata, fizicul atrage de la sine, ala seduce puternic, ca cineva care nu arata deloc bine, nu o sa seduca niciodata cu 100 de motivationale de cacao. Si dupa ce ala a ramas sedus de tine, dupa aia automat il manipulezi cum vrei tu f simplu, spui ce vrei, si aia face, nu trebuie sa te invete nimeni.
Doar sa nu se prinda ca nu ai nimic pentru el!
Daca mai in colo vrei sa-i torni si un copil ca sa mai iti dea si ceva mii de euro pensie alimentara minim 18 ani, e mai bine, dar asta e la latitudinea ta.

La treaba!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are ce sa invete din ele! Alea-s vrajeli, un om sanatos care arata cat de cat nu va avea nevoie niciodata de acele carti!
Singura chestie e sa stie sa se poarte in sens ca ala sa nu se prinda ca e falsa, atat. Si sa fie undeva unde exista barbati cu bani, aia e putin mai greu.
Ca in general aia au cercuri mai inchise.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Speakerii nu te pot transforma in ceva ce nu esti.
Ceea ce iti doresti tu, se poate face daca esti putin dereglata si tu, sa poti iubi pe bune pe cineva, dar in acelasi timp sa-ti bati joc.
Am avut contact cu tipe de genul, alea cand cuceresc un barbat sunt mult peste o iubita cinstita, dau senzatia de tipe simple si timide, in pat au pofte maaari, sufoca dragut barbatul pana cand intra in joc (si se indragosteste), apoi incep ele sa se raceasca, iar el devine disperat dupa dozele de afectiune pe care le primea pana atunci.
In momentul in care el e disperat, tu trebuie sa incepi "aaa. pai trebuie sa-mi vand telefonul, au ai mei rata". Dar nu incepi sa spui asa neintrebata, te dai suparata, abatuta. Eventual faci cumva sa-l afecteze si pe el "nu o sa mai am telefon, nu stiu cum mai vorbim". El e disperat, te face cu telefon sau bani de rata.
Stai putin, mai bagi o bomba. Nu ai tampoane, n-ai credit, ti s-au rupt pantofii...
Dar trebuie sa cunosti prada, ca unul ca mine, pierde doar timp cu astea, nu pune botul la teatru, si te mai si face de rahat.
Iei unul virgin pe la 26 de ani, plecat pe tir... Aia sunt prada ideala. Ca n-au mai vazut relatie, si nici pe acasa nu stau.
Alegi mereu tipi prosti, si ii aprobi in prostia lor. Ia-i pe aia care stiu toate problemele tarii, COVID nu exista, etc. Pe aia ii aprobi in tampeniile alea, apoi faci ce vrei cu viata lor, ca urmeaza orice porcarie li se spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Merge si cu tipi inteligenți, dacă tipa e si ea inteligenta(mai inteligenta ca el). Oricine se poate lăsa păcălit dacă ea își joaca suficient de bine rolul si are "talentul" de a-si da seama ce îi lipsește lui si de a deveni exact acel lucru. Tine mai mult de capacitatea de a "citi" o persoana.Plus alte calități cu care trebuie sa se nască si sa si le cizeleze pe parcurs.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi se pare o activitate pentru persoanele "prea" inteligente.
Cu tipii destepti, eu vad posibila doar varianta sponsorizarii pe fata, fara regrete din partea lui. Asta ar fi ceva cinstit, nu pacaleala.
Mi-e greu sa imi imaginez o tipa foarte inteligenta, care se chinuie sa faca de bani pe unul. "Furturile" astea mi se par asa, dintr-o clasa sociala foarte joasa. Nu prea te astepti sa vezi absolventi de medicina furand din buzunare, de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Banii sunt cea mai simpla chestie pe care o poți obține.Si nici nu-ți trebuie prea multe studii. Ajunge sa fii frumoasa.Cu o manipulare mai sofisticata poți obține alte chestii, nu neapărat materiale.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, eu cred ca victimele apartin unei anumite tipologii.
Am un prieten "intelectual" (inginer), care se ataseaza de orice fata, si se lasa calcat in picioare la modul grav. Dar ala nu e inteligent pe bune, se vede in discutii.
Sunt curios ce s-ar putea obtine de la mine, ca mereu am planuri pe cel putin 6 luni in avans, in care intra timpul si banii mei. O desteptaciune din asta, ar trebui sa stea 6 luni, sa astepte sa finalizez ce incepusem, sa ma faca sa produc mai mult, sa-mi influenteze viitoarele planuri... Iar la cum ma misc eu, in 20 de ani, incep sa dea roade ideile ei thinking
Asa merge treaba asta, sau nu sunt potrivit? sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu îl am in cap pe ted bundy intr-o varianta feminina.Cu manipulare si seducție ți se deschid multe porți.
Da, presupun ca victimele aparțin unei anumite tipologii.Probabil sunt mai vulnerabile si persoana in cauza(aia care manipulează)simte chestia asta si își da seama ca ar fi niște ținte bune
Nu cred ca simplul fapt ca e inginer garantează un nivel superior de inteligenta.
Nu ești tu potrivit, te misti prea incet sad Eu nu as aștepta atat.In 20 de ani îmbătrânesc prea mult si se duc de râpa planurile mele.Ai mai mari șanse sa câștigi tu de pe urma unei tipe de genul decât invers.
Dar din nou, depinde ce vrei sa obții.Banii sunt cea mai simpla chestie.E de ajuns sa fii frumoasa si oricum se găsește cineva care sa te întrețină.Dar poți manipula oamenii(barbatii) ca sa obții si alte lucruri, mai subtile.Sau doar de distracție. Poti pur si simplu sa convingi o persoana sa facă un anumit lucru care te ajuta pe tine.Sa convingi un grup de persoane ca tu ai dreptate in defavoarea altcuiva.Sa câștigi alegerile.Sa câștigi un anumit post.Sa-i faci pe doi sa se despartă. Toate chestiile astea au la baza manipulare, la o scara mai mică sau mai mare.

| Celcestietot a răspuns:

Aia este t@rf@ manipulatoare, nu deveni asa, fi fata serioasa.

| Mosotti a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ete nu, ce, le strica bani si mai multi? Din contra, una desteapta stie cum sa faca teatru, ii stie punctele slabe, ca si unu destept daca se indragosteste ca prostu, ala e! Nu mai judeca rational. Alea profi chiar pun mana pe case, mosteniri, ce parere ai tu?
Alea proasta unele habar nu au cum sa faca, plan, etc.

Ar fi culmea un medic sa fure la low level din buzunare, ala fura la high level la o adica. Aia destepti dau tunuri, nu fraierii.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

De ce nu? Pai tocmai ca e f serioasa stie ce vrea de la viata, banul invarte lumea, tu stii ce misto e sa bagi cardul si in 3 sec sa ai ce vrei? Am simtit asta cand fac cumparaturi de orice fel, e miraj tata! Vrei frigider, BUM, iti vine in casa.
Vrei calculator de 3000 E, bagi cardul "Card acceptat", gataaa.

Vrei internari la spital teapan, gata, se rezolva.
Daca ar munci pe nimic, chiar ca n-ar fi serioasa.
Daca prostia e mare ce? Sa se destepte prostii sa nu dea tot pentru un f de 20 sec, am cronometrat, curba incepe urca si in maxim 15-20 sec esti gata, zic urcarea placerii, pai numa un handicapat da tot pentru atata, cand ai si mana, ai si dame de consumatie care oricum te-ar costa mai puti decat sa-i iei asteia haine, masina si alte tempenii, sa-ti mai si pierzi timp cu ea.
Boieria si prostia se platesc.
Eu o admir sinceramente. Si eu as face la fel daca as putea pana la urma, ca oricum ala care are mult, nu saraceste, stai tu cumintel. Ptr el oricum nu inseamna mare lucru, deci mare rau nu-i fac.

Vai di mini e pacaaat, dar popenia au merzane, averi, deci insisi ei se dau la din astea, dar zic altora ca e pacat de dumnezeu, fi serios.
Unele si-au facut atatia bani ca si-au luat 2-3 apartamente si apoi traiau din chirii cand nu se mai putea sa faca asta dupa 40 ani in colo.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mosotti):

Alea "destepte" sunt niste scorpii, nu cred eu ca nu dau indicii. Pana si un comportament nesimtit cu un strain nevinovat e un indiciu.
Iar "desteptii" aia care pierd case si mosteniri, sunt genul ala de inteligenti care se destrabaleaza total cand vad sampanie si rochie rosie. Cunosc destui. Nu mai conteaza cine e domnisoara, poate fi si o agramata.
Tot aia, daca nu ar pierde tot cu femeile, ar juca la barbut mostenirile/afacerile, si tot acolo ar ajunge.
Un om care isi pretuieste avutiile, nu prea le vinde pentru o partenera aparuta de nicaieri.

| Mosotti a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce vorbesti ma? Nu stii mecanismul, daca se indragosteste, modulul de gandire rationala se suspenda. Aaa, daca nu e indragostit da, atunci ai dreptate. La mine mecanismul de indragosteala nu exista slava domnului, vedeam multe fete care ma atrageau tare dar atat, nimic mai mult. Si chiar si acum imi place una de nu mai pot, si asta din 2015, are 28 ani dar aia e, nici o figura nu m-a atras vreodata mai mult ca asta, nici mai tanara, nici la varsta egala, nici mai in varsta.

Dar daca si-ar bate joc de mine, zboara imediat! Cica la indragosteala nu-i asa, mecanic inteleg asa inginereste "daca se intampla aia, se opreste aia si deci se intampla asa", dar nu am simtit vreodata sa vad cum e, ca mie mi se pare aiurea, si drogat sa fi si tot vezi, cel putin asa zic eu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mosotti):

Pai, dupa definitia ta, inseamna ca nici eu nu ma indragostesc, doar ma atasez.
Sunt lipicios, am grija de ele pe cat se poate de nesufocant, nu ma mai intereseaza nici una in afara de "aleasa", dar daca incearca joculete, calca stramb sau sughita, a zburat urgent, si nu m-as mai putea uita la ea a doua oara.

Probabil cine si-a tras copyright pe "dragoste", e un tampit din ala care daca vede pi da, e in genunchi, nu o mai uita niciodata, si isi pune si bunurile pe numele ei, sa aiba si ea de pantofi... Aia nu sunt oameni destepti, ori au niste probleme emotionale mai vechi (nu au avut stabilitate in familie de mici), de aia se ataseaza ca scamele de zdrente, si accepta orice.
Eu iubesc conditionat; daca nu primesc ce ofer (sau maximul posibil, daca ofer mai mult), am plecat.
Nu de alta, dar am mai incercat una-alta, si am vazut ca daca esti prost si lasi de la tine, ajungi la mai rau, rade si mintea ta de tine, iar ele si-o iau in cap, si incep sa se simta "femme fatale", eventual fac si teste pe tine: "cat de departe merge un prost?".
E mai sanatos sa le consideri putin animale, asta e si realitatea. Imperecherea e ceva animalic, dar se poate controla si cu inteligenta, daca stii sa-ti fixezi niste principii.

| Mosotti a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Mda, nici tu nu te indragostesti, esti un norocos, indragosteala nu permite sa pa daca-ti face rau, asa se zice, desi tot nu pricep cum nu.
Nu are treaba neaparat cu problema emotionale, nu te mai lua dupa toti psihologii, nu stie nici dracu precis care e treaba, sunt ei predispusi la indragosteala, multi au problema emotionale si nu se mai ataseaza de nimeni, e relativ. Toate astea depind si de structura genetica. Ca la acelasi lucru si mediu putem reactiona diferit.

Imperecherea nu are treaba cu indragosteala, poti face s si fara dragoste, ca si invers, fara sex sa fi indragostit sa indragostita.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca cineva te va invata asta vreodata.
Trebuie să areti bine, sa fi frumoasa si sa umbli după bosorogi si prosti care sunt dispuși să iti de-a bani si cadouri.Dar asta cred ca e un fel de prostituție oricum.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Nu imi plac imoralitatile si nimeni nu ar trebui sa recurga la asemenea metode, nu ar trebui totul sa fie ca in jungla. Nu imi plac nici preotii fara har si nici lui Iisus nu ii placeau, iar in Biblie ne spune cum se procedeaza corect.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai si popii de ce-s bogati daca biblia ne spune cum e corect?! Ca nu pricep, reprezentantii bibliei, bisericii zic sa fim corecti, dar ei cum sunt?

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai intelege, pentru ca nu dai 2 bani pe Biblie si nu crezi in Dumnezeu.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce sa nu inteleg? De unde au palate, bani multi? Masini? De ce iau spagi la inmormantari, pomeni si altele? Fi serios ca toti stiu asta.
De ce cand le dadea lumea de pomana la tara, nu ziceau "nu mai da mamaie ca am si nu are rost sa dau la porci mancarea adica munca voastra", ca asa faceau! Hrandeau porcii cu hrana de la prosti care munceau pe ea de nu mai puteau.
O dadea, ca ce sa faca cu atata?! Ca multi dadeau, ca na, e popa.
Oprea si pentru el cat dorea si restul la porci.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Multi preoti nu urmeaza modelul Bibliei, dar asta nu inseamna ca Biblia nu este o carte care detine intamplari reale. Daca voiau sa manipuleze lumea, faceau continutul in asa fel incat sa se potriveasca si peste mult timp, dar, nu, el a fost facut la transmisia lui Dumnezeu, de aia nu da masa cu casa.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Si s-a dus dumnezeu la bogati sa zica "ba astia faceti asa", ce naiba ma. Imbogatiti-va, trageti pe oameni, mintiti, luati spaga la inmormantari, pomeni, invartiti miliarde la Vatican acolo. Ca daca era dumnezeu nu ii lasa sa faca asta.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Ba normal ca Dumnezeu ii lasa, cad doar avem dreptul de a decide de partea cui suntem.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Aaa, deci dumnezeu permite sa suferim noi, nu e frumos, ca prin ce fac ei, suferim noi, nu se dau pe mana necuratului (iau varianta ta) fara sa aiba treaba cu noi, nu e normal!

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Daca omul alege suferința, nu este vina lui Dumnezeu. Este o lume a liberului arbitru și noi construim ceea ce se vede. Dacă nu puteam alege, spuneai că este dictatură.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai nu putem sa alegem! Cum zici asa?! Aleg eu sa fure popii, politicienii si noi sa fim saraci?! Negrul ala a ales sa moara sub politaiul ala?! Hai ca ai zis-o si tu.
Batranul ala de 75 ani impins pe trotuar de doi jandarmi a ales?

De ce n-a venit dumnezeu "beeei ce ai ma cu batranul asta? De azi in colo esti paralizat de la gat in jos si tu si astalalt".

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Este lumea omului, el a cladit-o așa de-a lungul timpului, el a ales s-o facă așa și consecințele se văd în prezent.

Dacă oamenii îl urmau pe Dumnezeu, nu se mai întâmplă asta și ți-am mai spus că Dumnezeu nu intervine. Cum îți așterni, așa dormi, blamează omenirea.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Care dumnezeu?! Si daca nu intervine duca-se, nu am nevoie de cineva care nu ma ajuta cu nimic si ma lasa la mana celor de sus hoti.