| Mâcrofon a întrebat:

Exista vreo diferenta intre a minti si a nu spune adevarul?

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Da.A minti inseamna uneori a devia de la adevar,dar sa infloresti si neadevarul, ca sa spun asa.A nu spune adevarul e exact inversul adevarului, dar fara a mai spune niste minciuni pe langa.Nu cred ca ai inteles big grin laughing

| PetreConstanta a răspuns:

Minti pentru ca iti este in fire sa minti mereu si nu spui adevarul cd vezi ca cineva incearca sa afle mai multe despre un subiect care tu nu vrei sa stie nimeni este mare diferenta intre a minti si a nu spune adevarul

| darrio2007 a răspuns:

Da.Felul de scriere.

| Nymphetamine a răspuns:

Da.E una cand minti, adica spui ceva ce nu este adevarat.Si alta cand nu spui adevarul, si ocolesti sa spui ceea ce este adevarat(fara inflorituri).happy oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Aceasta intrebare are 2 raspunsuri. Cand minti ceilalti cred ca tu spui adevarul. Oamenii fac acest lucru foarte des(mint).Nu o sa dureze prea mult cu minciuna. Te vor prinde.Dar si cand spui adevarul ei te cred. Tehnic vorbind exista o diferenta pentru cei care nu mint. Dar daca tu ai inpresia ca nu exista nicio diferenta inseamna ca minti foarte des. Uite un link care te poate ajuta:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Minciun%C4%83