| Adri1310 a întrebat:

Fac videoblog si as vrea o reclama dar fara bani ma poate ajuta cineva? (FUNDA)

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Nu, nu te poate ajuta nimeni fara bani pentru ca orice tip de promovare costa.
E imatur sa ai pretentia ca cineva sa te promoveze pe tine gratis, cand ar putea sa o faca pentru bani.

Fa-ti o pagina de Facebook, uplodeaza un video si sponsorizeaza postarea. Stabileste un target, afla ce prinde la public.

Videoblogging-ul nu poate fi de succes decat daca oferi ce cere publicul acum, si anume divertisment, relaxare. Cu cat esti mai amuzant, cu cat faci mai mult misto inteligent...cu atat prinzi mai bine.

Asta in cazul in care nu faci vlog specializat pe ceva, gen make up, news, etc.