| RAY a întrebat:

De preferat ai vrea reclama cand ai vrea sa cumperi ceva sau sa iti apara reclama care te-ar putea ajuta vreodata? cand reclama e informatie vs spam sau agresiune? cum poate fii transformata o reclama in informatie?

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Reclamele nu pot fi sursa de informare pentru ca o sursa de informare trebuie sa iti prezinte produsul intr-un mod corect, sincer, impartial. Deci reclamele sunt total inutile pentru consumatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, reclamele ajuta într-un fel, deoarece vezi ce opțiuni ai și facilități la un produs anume.
Consider că o reclamă devine spam atunci când e promovată intens, atât la TV cât și pe rețelele de socializare.