| Florentina9210 a întrebat:

Faceam curat cu mama in dulap si am gasit tensiometrul, mi-am luat tensiunea si am 13 cu 9. E buna?

17 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

E buna. Depinde si de momentul in care ai luat-o, poate erai agitata sau ai mancat ceva sarat inainte. Normala e 12 cu 7, plus-minus ceva, acolo. Asa ca, e ok.

| Florentina9210 explică (pentru Kaℓi):

In jurul orei 22, am luat-o. Sarat nu am mancat. Eu sunt de fel putin mai agitata.

| Kaℓi a răspuns (pentru Florentina9210):

Cred ca la ora aia si oboseala de peste zi putea influenta masurarea tensiunii...
Mai verifica-ti tensiunea din cand in cand, ca sa fii linistita.

| Florentina9210 explică (pentru Kaℓi):

In regula!

| RAY a răspuns:

Ciclul menstraual poate afecta tensiunea

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da, sa stii ca era si prima zi a menstruatiei mele. tot ce e posibil.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Trebia sa ma fac doctor, mi-am ratat cariera, pai logic ca x modifica totul

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Inca nu e prea tarziu!

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Am pacienti electronici, in viitor roboti

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Domnule doctor, daca voi veni la dvs, ma veti trata cum trebuie?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Desigur ca da

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și eu îl am, printr-un dulăpior, dar cred că au expirat bateriile. ))
http://i.imgur.com/NB5fDV4.jpg

| Florentina9210 explică (pentru floresdemayo):

N-am doar unul ci doua. laughing ai mei si-au comandat de fiecare data de la top shop.

| LostInPark a răspuns (pentru floresdemayo):

N-am citit intrebarea, o sa fiu sincer. straight face
Am crezut ca e altceva pe baterii, yea, un dildoi.
Aveti jucarii ciudate, bye!

| Florentina9210 explică (pentru LostInPark):

Ce sa spun! daca nu stii, nu mai da raspuns!

| C4T4L1NU5 a răspuns:

E cu putin peste normal cu doar putin nu iti face griji