| MistarGoGu a întrebat:

Fenomenul LoverBOY adus la rang de " Artă "?
De Ce Sunt asa Credule fetele / adolescentele din Romania cat sa cada la picioarele primului ' PRINTZ " cu Iphone si Mertzan Alb?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Unii probabil ca fac si asta pe langa faptul ca sunt sifoane pe la sefii politiei din zonele in care isi desfasoara acesti loveboy activitatea.
stii care sunt in masura sa dea bani grei oamenilor cu spate din politica cei care fac milioane de euro pe an din asta, iar aceia sunt sefi de clanuri si au sute de astfel de naive la produs!

nu orice parlit care si-a luat si el un cazan de masina si sta cu chirie intr-o garsoniera, este luat in vizor de autoritati!
cei care au ridicat imperii din asta, da!

cunosc de exemplu un baiat de asta care este si destul de inteligent face chestia asta cu fete prin afara iar aici este privatizat, daca cineva l-ar intreba vreodata de unde are bani, scoate actele afcerilor lui! inteligent tipul!
sunt destui ca el, stiu si patroni din Bucuresti care asa au facut bani si acum sunt mari "afaceristi" legali!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din prostie, din cauza lipsei educatiei date de parinti, din cauza mintitului parintilor, din cauza ca se cred mai destepte decat sunt in realitate, dar sunt pacalite cu usurinta si apoi furate si vandute pe piata sclaviei sexuale.

| Simpatic a răspuns:

Unele sunt credule si mintite, stim cu totii cred ce inseamna metoda loverboy astfel ca nu trebuie sa o mai definesc eu!
altele sunt mintite la inceput si apoi se complac in situatia asta, caci daca o persoana nu s-ar obsinui si nu i-ar place ceea ce face s-ar duce la politie...totusi faci asta cand esti constrans, ele de cele mai multe ori o fac din "dragoste" pentru proxenet! insa metoda loverboy despre asta este vorba, despre proxenentii care isi pacalesc victimile astfel ca aceastea se indragostesc de ei, unii se si casatoresc cu ele!
si nu duc lipsa de femei credule, pe unele le agata din zone rurale, cele care au o situatie precara, pe altele le agata de la oras tot asa fete si femei care au situatii nasoale in familie etc

cunosc destui inculti de genul acesta, care sunt fosti infractori cu puscarie efectuata, pentru talharie si alte infractiuni, si acum de cand au descoperit ca pot naivele face bani pentru ei, numai au nicio grija acesti melteni!

este vina statului roman ca nu ii intreba de sanatate!
"-de unde iti cumperi apartament si masina cand tu nu ai muncit 1 zi in viata ta, incultule!?"

ps: si nu doar mercedes alb au ci si bmw, audi si alte "marci ale lor proprii"winking

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

Pai si LoverBoys "cotizeaza" pe la Partide, Politie & Procuratura VALIZE pline cu €€€ £££ nu ii suspectez de prea multa inteligenta am impresia ca oridinele vin din varful piramidei ei sunt mai la... baza *( palmasii ) la fel cu drogurile si multe alte manevre

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

Cand mai vezi la TV cate un " circ " mediatic cu 4-5 ametiti de traficanți sau pesti peste care intra FIOROS mascatii si ii descarcă din dube la poarta DIICOT -ului stai si te întrebi daca aia NU au " cotizat " suficient la " Imparatie " sau sunt doar pionii sacrificati de mascarada ca sa distraga atenția prostimii de la alte probleme

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Da,dar multi dintre cei care sunt inhatati de autoritati sunt dintre aceia care si-au fortat victimile sa faca asta pentru bani...pe cand definitia loverboy spune ca loverboyul este un escroc sentimental, el forteaza cumva victima psihologic si o pacaleste...cei arestati de cele mai multe ori sunt cei care le aplica corectii fizice, deci prin logica de la definitie ei nu sunt tocmai loverboy, insa tot proxeneti sunt!

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Unii probabil ca fac si asta pe langa faptul ca sunt sifoane pe la sefii politiei din zonele in care isi desfasoara acesti loveboy activitatea.
stii care sunt in masura sa dea bani grei oamenilor cu spate din politica cei care fac milioane de euro pe an din asta, iar aceia sunt sefi de clanuri si au sute de astfel de naive la produs!

nu orice parlit care si-a luat si el un cazan de masina si sta cu chirie intr-o garsoniera, este luat in vizor de autoritati!
cei care au ridicat imperii din asta, da!

cunosc de exemplu un baiat de asta care este si destul de inteligent face chestia asta cu fete prin afara iar aici este privatizat, daca cineva l-ar intreba vreodata de unde are bani, scoate actele afcerilor lui! inteligent tipul!
sunt destui ca el, stiu si patroni din Bucuresti care asa au facut bani si acum sunt mari "afaceristi" legali!

| Hyperion7 a răspuns:

De ce a ajuns la rang de arta, întrebi?
Pai sunt atâtea chestii și totuși nimeni nu înțelege!
1.Educatia este baza și lipește cu desăvârșire in aceste cazuri sau daca e,e atât de vagă și atât de uzată,încât nu corespunde standardelor actuale.
Sa îți dau un exemplu,exista multe familii unde se mai trăiește după modelul vechi, patriarhal, unde femeia e nulă, iar bărbatul e universul ei, el o face relevanta și mă rog, tot fenomenul de pe lângă.
Pai ce educație poate deprinde o fata dintr-un asemenea mediu? Exact! Că are nevoie de cineva sa o scoată în evidență.
2.Incapacitatea individului de a-și dezvolta inteligenta,de orice fel și,încapsularea sa in bula naivității.
De ce este o problema?
Pentru că individul nu se poate dezvolta armonios,nu poate raționa logic,nu poate percepe chestiile mult mai profunde asa că este limitat la nevoile de baza.
Tu nu poți înțelege flămândul pentru că ești satul, nici flămândul nu poate înțelege satulul.
Naivitatea apare din cauza lipsei de inteligenta emoțională, dar mai ales intelectuala! Un om care nu a văzut în viața lui un telefon smart, va crede că e o cutie blestemata care face te miri ce(un exemplu), asta pentru că omul nu își poate explica acest fenomen.Asa se întâmplă și în relații.
3. Oportunitatile și banii.
Daca nu ai avut niciodată multi bani și dacă mai ai norocul sa faci parte din grupuri rău famate, vei incerca sa demonstrezi de fiecare data faptul că tu poți, că vei fi sus.Asta se întâmplă de când lumea. Apar frustrări din lipsa capacității de înțelegere de ce x are și eu nu,apar adevărate conflicte interioare pe tema asta.
Plus că revenim la nevoile de baza,daca tu nu ai îndeplinite nevoile de baza,nu poți să te apuci de făcut idealuri in viața,e imposibil.
Cat despre oportunități,când apar, profita pentru că știu că sunt limitate și dacă nu acționează, pierd totul.

Toți factorii ăștia+umilirile, lipsa de empatie din familiile de origine, duc in cele din urmă la astfel de situații.
De ce un loverboy devine iubirea vieții tale? Pentru a-ți înțelege slabiciunile și de a le anihila in momentul in care victima a prins încredere deplină în acel individ.
E o întreagă tema pe chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu au avut parte de dragoste și afecțiune in familie și sunt și naive pe deasupra iar când vine un tip din ăsta cu vorbe frumoase și cadouri, ele prind drag de el, mai ales că multe dintre ele provin din familii dezorganizate și sărace.