| scp3008 a întrebat:

Fetele cu greutate, cat de greu e sa va gasiti parteneri? Rog sa raspunda cei care stiu exemple sau fetele care corespund descrierii.
Din experienta mea am observat ca o fata daca nu are greutate in plus sa fie si muma padurii de urata tot isi gaseste parteneri cu usurinta, pe cand fetele cu greutate si daca sunt ingrijie si frumoase la fata tot au probleme in a gasi iubiti.

73 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La alea cu grasime in exces se uita cei care nu au avut parte de sex mult timp sau pricajitii. Un om obisnuit isi cauta pe una mai de talia lui sau se multumeste cu nimic - o arde la misto cu cine vrea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parteneri de sex isi gasesc. Si eu m-am bagat.
Cu relatiile pare mai greu, dar fetele astea au de obicei o personalitate foarte calda, atrag lejer orice baiat dispus sa treaca peste defectul fizic.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu trec ele de aspectul tau fizic

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Așa e Ray. Vrem un Antonio Banderas (tânăr, pe când avea plete). ))

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

De ce minti? logic ca va doriti, de asta pana la 30-35 o faceti cu frumosi apoi vedeti de un provider

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Nu mint. Nu știu din ce perspectivă privești tu lucrurile. Eu nu aș putea fi partenera unui om pe care il consider urât, ori mai mic decât mine la înălțime. Just! Dar acel "urât" poate fi un om frumos in ochii alteia (ori, în ai altuia, fiindcă se "poartă" și cuplurile de acest fel).

"de asta pana la 30-35 o faceti cu frumosi "
Sunt un om fidel în iubire. Nu mă interesează ce fac altele. Fiecare face ce vrea cu corpul ei, nu e problema mea.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

rolling on the floorrolling on the floor tu si emma sunteti bune la ai umor

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Nu. Tu ar trebui să participi la Survivor, pentru a mai elimina din kilograme.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu e vb de kg, fizic, inaltime e adevarat ceea ce am scris si pot dovedi oricând asta

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cercetările arată că oamenii consideră oamenii cu aspect atractiv ca având trăsături pozitive de personalitate, cum ar fi sociabilitatea, prietenia, echilibrul, căldura și o bună adaptare. Există, totuși, o corelație reală mică între trăsăturile de personalitate și atractivitatea fizică.

De asemenea, oamenii tind să creadă că oamenii cu aspect atractiv sunt mai competenți. Din cauza acestei părtiniri, oamenii atractivi tind să obțină locuri de muncă mai bune și salarii mai mari.

https://www.sparknotes.com/psychology/psych101/socialpsychology/section1/

4. REZUMAT ȘI CONCLUZII
A fi mai mult sau mai puțin atractiv are consecințe sociale importante și oamenii sunt în general de acord asupra cine este și cine nu este atractiv. Frumusețea nu este doar o simplă construcție socială - atractivitatea pare să fie înrădăcinată în biologia noastră. În timp ce unele aspecte ale percepției feței ar putea fi înnăscute, alte aspecte sunt clar influențate de experiență; pare puțin probabil ca indivizii să se nască cu o reprezentare a cum arată un partener perfect.

Aspectele structurale și alte aspecte ale aspectului facial uman sunt legate de preferințe (§2). Dacă o trăsătură promovează în mod fiabil un anumit beneficiu pentru perceptor, atunci ne-am aștepta ca indivizii dintr-o populație să găsească acea trăsătură atractivă. Este clar că diferențele individuale de preferințe pentru unele trăsături se vor dovedi adaptative și, prin urmare, sunt în concordanță cu teoria evoluției. Documentăm câteva diferențe individuale potențial adaptative în preferințele feței umane, precum și alți factori care pot duce la preferințe variabile (§3). Cercetările privind atractivitatea facială umană au beneficiat foarte mult din perspectivă evolutivă/biologică, atât în ​​ceea ce privește documentarea ce trăsături sunt susceptibile de a fi importante, cât și în prezicerea variației individuale. Lucrările privind atractivitatea facială sunt, de asemenea, integratoare, combinând teorii și metode din ecologia comportamentală,
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3130383/

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Aștept să o faci.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu numai astept nimic, astept realitatea argumentiva, viata perfecta

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Asta numești tu dovadă?

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Dovezile stiintifice ce sunt

| Mosotti a răspuns:

Nu e asa, daca o fata e muma padurii, nu are succes la barbati chiar daca e slaba, chiar o colega de forum a zis asta si are 29 de ani.

Degeaba sunt ingrijite la fata daca figura nu atrage, caci grasime deformeaza si figura.
Sau daca-s frumoase la figura si nu la corp, inseamna ca majoritatea barbatilor prefera fetele mai subtiri si la corp.
Stiu ca-s fete misto la figura si daca se ingrasa, dar multe nu.
De sus pana jos nu atrag.
Stiu multe exemple, chiar si de fete care erau placute mult cand erau slabe, si apoi nu mai erau, se ingrasasera prea mult si deja nu mai atrageau mai deloc.
De alea care nici slabe nu atrag, nici nu mai zic.

| SilentRain a răspuns:

Nu exista băieții de calitate în număr mare, asa ca ai noroc sa dai de o scârbă prefăcute mult mai des de cat unul educat, cu picioarele pe pământ, care sa se implice și sa ii pese de tine cu adevărat
În mod ironic ca și fata ai șanse mai mari sa dai de-o lepra decât un băiat

| MrAM a răspuns (pentru SilentRain):

La fel de lejer putem vorbi si de femei. Generalizezi si nu e oky. Probabil ai avut parte de relatii aiurea, insa si persoanalitatea ta poate atrage un anumit fel de persoane
in mod constient sau inconstient.

| OldSoul a răspuns:

O sa fie putintel offtopic... dar...
Urmaresc cand imi permite timpul o emisiune cu si despre persoane "cu greutate" si incercarea lor de a slabi.
Dar asta e mai putintel important.
Ce am observat la aceea emisiune, e ca femeile/fetele "cu greutate" au mai mereu parteneri laughing
In schimb, barbatii/baietii "cu greutate" cel mai adesea sunt singuri laughing
In alta ordine de idei, inca exista speranta.
Trebuie doar sa ai rabdare.
Stii cum e, in jurul varstei de 20 de ani, exista multa superficialitate.
Cu timpul mintea li se mai coace si incepe sa se mai schimbe comportamentul, gandirea.

| scp3008 explică (pentru OldSoul):

Nu am probleme cu greutatea sunt in parametrii normali, Intrebarea era despre femei cu greutate dar s-a lungit pe discutii filozifice.

| anonimuIl a răspuns:

Cele înalte de 1.7 - 1.8 și plinuțe sunt femei BINE pentru bărbați inalți și slabi.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonimuIl):

"Cele înalte de 1.7 - 1.8 și plinuțe sunt femei BINE pentru bărbați inalți și slabi."

Să știi că am observat si eu, de-a lungul timpului, că cele corpolente (adică, plinuțe) au destul de mult lipici la tipii foarte slabi și înalți. Am văzut multe cupluri așa...
Slab cu slab, am mai văzut. Dar gras cu gras, mai rar...

| anonimuIl a răspuns (pentru floresdemayo):

Am amintiri foarte frumoase cu fete și femei din astea.

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Plinute e una, grase e alta, plinutele arata f bine, chiar si mie imi plac plinutele.

Si eu am vazut ca cele corpolente au succes la aia slabi si inalti, insa uneori nu ii vor ele pe ei daca nu emit masculinitate si arata a pampalai la figura.
Dar pe aia cat de cat masculini inalti si slabi da, ii vor.

Sunt si multi slab cu slab, si gras cu gras sunt destui, ca e normal, se accepta unul pe altul, ca unu sau una grasa nu poate zice "de ce esti ma gras?".
Desi la gras cu gras e posibil sa nu se placa cu adevarat reciproc.
Si sa stea asa ca nu au pe altcineva mai misto.

| floresdemayo a răspuns (pentru Mosotti):

"Plinute e una, grase e alta"

Nu e așa, grasă e un termen general.
Plinuță e doar un alint, la fel ca și pufoasă. Iar obez e un termen care se atribuie celor care au depășit peste medie, limitele normale de greutate.
O femeie voinică e "zdravănă", nu grasă. Adică e bine făcută, ca handbalistele, voleibalistele, inotătoarele, care detin un corp atletic, cu spate lat, picioare groase și care totuși nu e grasă, ci voinică!

| floresdemayo a răspuns (pentru anonimuIl):

"Cele înalte de 1.7 - 1.8 și plinuțe sunt femei BINE pentru bărbați inalți și slabi.Am amintiri foarte frumoase cu fete și femei din astea."

Dar nu cred că aveau peste 90 kg! Atunci, nu le mai considerai bine făcute! ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Să îți arăt cam cum era ea pe care nu o să o uit niciodată.
Era cam exact ca asta, tipul plinuță înaltă și arăta foarte bine cam ca asta.

https://i.pinimg.com/564x/c7/e2/95/c7e295d83202942f0caefcfea9234681.jpg

Eu eram tânăr normal fără să merg la sală și arătam exact ca ăsta.

https://i0.wp.com/......frumos.jpg

Cu tipul ăla de femei plinuțe am umblat și au fost câteva pe lângă cele slabe. Chiar am amintiri frumoase cu ele.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Era grasă (-uță). Dar când iubești, iubești așa cum e. Adică, vezi intotdeauna frumosul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala e Photoshop, iar tu nu arati ca ala nici in vise, daca arata-i nu erai pe TPU

| anonimuIl a răspuns (pentru RAY):

Am pus poze cum arată una plinuță.

| anonimuIl a răspuns (pentru RAY):

Pe TPU stau că mă plictisesc.

| RAY a răspuns (pentru anonimuIl):

Dar parca aveai 16 acum 50 rolling on the floorrolling on the floor

| anonimuIl a răspuns (pentru RAY):

Mai sus am arătat cu o poză de pe internet cum eram acum vreo 25 de ani.

| RAY a răspuns (pentru anonimuIl):

Glumeam omule

Din experienta mea am observat ca o fata daca nu are greutate in plus sa fie si muma padurii de urata tot isi gaseste parteneri cu usurinta, pe cand fetele cu greutate si daca sunt ingrijie si frumoase la fata tot au probleme in a gasi iubiti.

sa stii ca nu e adevarat, eu am vazut multe fete mai grasute si aveau o fata simetrica si unele slabe si urate, asa ne plac sanii mari

| anonimuIl a răspuns (pentru RAY):

Sunt inalt și slab și acum.

| anonimuIl a răspuns (pentru RAY):

Aia de mai sus grasă e tocmai bună pentru unul de 25 de ani.

| RAY a răspuns (pentru anonimuIl):

Am crezut ca exista fete sincere, serioase si am ramas ne f

| anonimuIl a răspuns (pentru RAY):

Ieși afară că găsești.
Dacă stați pe internet nu o să găsiți.

| RAY a răspuns (pentru anonimuIl):

Eu in prezent imi adun banii de vara

| scp3008 explică (pentru anonimuIl):

Prima fata, blonda pe care ai aratat-o https://i.pinimg.com/564x/c7/e2/95/c7e295d83202942f0caefcfea9234681.jpg. Nu mi se pare deloc frumoasa, in foto e foarte machiata sau are si operatii estetice ca aspectul facial nu corespunde fizionomiei corpului si poza e dintr-un unghi favorabil.

| anonimuIl a răspuns (pentru scp3008):

Eu am arătat tipul de femeie înaltă și plinuță cam cum erau cele cu care am fost eu acum mulți ani.

| scp3008 explică (pentru RAY):

Fetele serioase sincere etc care arata si bine sunt categoric deja luate varsta ta Ray de +30 ani. (Iar daca pana acum nu ai avut parte de fete serioase e improbabil sa ai de acum incolo)
Fete mai smecherase, descurcarete poti gasi la tot pasul - dar astea cauta vagabonzi, smecherasi nu tipi seriosi si plictisitori.
Varianta cu banul e intodeauna valabila dar oare ai tu atatia bani? daca nu ai mii de euro numa asa de inceput sa te bagi in seama atunci degeaba incerci. Singura varianta cu bani putini e sa gasesti fete in nevoi care sunt dispuse sa aiba aventuri contra unor sume. dar e greu sa dai din astea daca nu cunosti multa lume.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonimuIl):

Mai jos microfonul, vă rugăm. ))

| anonimuIl a răspuns (pentru floresdemayo):

Vezi că e diferență ENORMĂ pentru un bărbat de 185 și 75 kg una grasă de 180 cu tocuri și una grasă de 160.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonimuIl):

Din contră, eu am observat că cele micuțe și durdulii (1.55-1.60) au ca partener de cuplu, baieti de peste 1.75-1,80!
În acest fel, Ray al nostru riscă să rămână burlac, dacă majoritatea fetelor minione, potrivite pentru inăltimea lui, visează doar la băieți foarte înalți.
Cred că la el, inaltimea e primul mare complex, apoi greutatea La greutate (incă) se poate lucra, dar la înălțime, nu. Cât despre caracter, ar trebui să-l mai cizeleze. Urât nu e, dar natura nu a fost prea generoasă cu el,

| scp3008 explică (pentru anonimuIl):

Ehh nicidecum, cel putin pentru mine O femeie inalta si grasa e categoric mai respingatoare decat una scunda si grasa cu acelasi procentaj de grasime. Dar gusturile difera
Ce voiam a spune in intrebare ii ca in ziua de azi practic nu teoretic e super rar sa dai de fete slabute singure (indiferent cum arata la fata) si sa fie si interesate in a gasi un iubit, ca unele fete pur si simplu nu sunt interesate de iubiti preferand a sta singure sau sa gaseasca tipi numa de distractie.
Pe cand fete grasute, grase singure si interesate de a avea un iubit gasesti mai des

| anonimuIl a răspuns (pentru floresdemayo):

Păi normal și explic - cea de 160 cu tocuri și de 5 are 165 și e tocmai bună pentru unul de 175 - 180.

| anonimuIl a răspuns (pentru scp3008):

Dacă ai înălțime 185 și 75 kg și loc de muncă normal, nu vise de pe internet e IMPOSIBIL să nu ai măcar 2 - 3 înalte și slabe cu care să te poți întâlni și să rămâi cu una din ele.

| scp3008 explică (pentru floresdemayo):

Ray cel mai probabil va ramane burlac toata viata lui, este fara sperante reale decat daca va gasi pe una de care sa nu ii placa. Spun astea deoarece sunt intr-o situatie oarecum asemanatoare cu el.
Dar a fi singur\a in ziua de azi nu e ceva iesit din comun, normele sociale fac ca relatiile sa fie chestii privilegiate

| anonimuIl a răspuns (pentru scp3008):

Ai scris - normele sociale fac ca relatiile sa fie chestii privilegiate. Chiar așa de gravă e situația voastră?

| scp3008 explică (pentru anonimuIl):

E mai grava situatia: Deci in primul rand se subintelege ca un baiat trebuie sa se uite numa la fete la fel sau mai scunde decat el
Problema apare cu varsta, dupa ce termini scoala si ajungi in societate se raresc drastic ocaziile sa intalnesti si sa te imprietenesti cu oameni noi exceptie la locul de munca unde poate esti intr-o colectivitate mica sau colectivitate fara fete
In rest daca nu ai foste colege, cunostinte prin intermediul carora sa intalnesti alte fete ramai singur. Ca doar nu poti spune Buna la o fata necunoscuta pe strada, iar la baruri, discoteci e multa vrajeala, prefacatorie sau se cauta numa distractie. Exista varianta online dar sa dai de persoane din zona ta sunt mici daca nu esti dintr-un oras mare dar si asa rar se ajunge la intalniri reale din online.

| RAY a răspuns (pentru scp3008):

Sincer chiar nu am asteptari pozitive in ceea ce priveste partea emo, consider ca parinti te iubesc in viata,restul sunt pe interes, nu sunt pro jigniri fete ca nu te plac,chiar am vazut un tik tok,aia ii spune ca nu il place,iar el cica crede cca il place,insula tampitilor, daca iti spune nu te plac adio, astfel de mentalitati trebuie vindecate, nu atragi vezi de alte variante, eu merg pe vr

| RAY a răspuns (pentru scp3008):

Nu chiar inaltimea este decisiva si aspectul facial, ca daca esti urat poti fii si de 2m, sunt tipi care sunt de 1, 60 si au iubite, ideea e sa emiti atractie, messi e mic de intalmie dar arata a barbat, inaltimea degeaba e daca esti urat

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Inaltimea nu este decisiva si aspectul facial asa cum nici penisul nu este

| Mosotti a răspuns (pentru floresdemayo):

Pai cam la alea ma refer, la alea voinice de fapt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

Eu am lucrat undeva unde bărbații erau doriți de multe femei ca să se mărite cu ei.

| anonimuIl a răspuns (pentru scp3008):

Singurul meu noroc a fost că am plecat de acasă.

| scp3008 explică (pentru anonim_4396):

Uiti un detaliu important: in calendar arata 2022 suntem intr-o alta era lumea s-a schimbat radical de cand erai tu tanar. Traim in era izolarii sociale, cei care au fost izolati in copilarie ulterior au sanse mici sa se mai adapteze in societate. Acum inca e bine dar sa vezi ce va fi peste vreo 10 ani. Pe langa aspectul fizic si bani trebuie sa ai si abilitati sociale macar medii, dar poate multi nu stiu sa poarte o conversatie subiectiva
Sunt o gramada de baieti inalti slabi si frumosi la fata trecuti bine de 20 de ani care nu au avut prietena niciodata.
Dar conversatia a deraiat pe aspecte filozofice la care oricat am comenta nu ii putem da de capat ca fiecare dintre noi e diferit cu principii proprii

| anonimuIl a răspuns (pentru scp3008):

AZI e foarte greu ca tinerii să mai fie așa norocoși cum am fost noi când eram tineri.

| scp3008 explică (pentru anonimuIl):

Dar cine a vorbit de inteligenta? Eu am spus ca unii baieti(si fete ) nu stiu sa poarte o conversatie - dar nu din cauza ca nu sunt destui de inteligenti lol, ci din cauza ca au crescut izolati iar ulterior in viata au ramas introvertiti, retrasi.
Pe vremea ta copii socializau mai mult se jucau se dezvoltau impreuna, in ziua de azi comparativ cu odinioara mai multi cresc izolati, inchisi in casa toata ziua iar ulterior in viata nu se descurca la socializare indiferent de aspectul lor fizic si ajung pe comunitati anonime online ca TPU. Nu ma refer exclusiv la relatii amoroase ci si la socializare in general, prietenie sa fii de gasca etc
Fenomenul e mult mai grav cu generatia care acum e sub

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

O chestie ca TPU ar trebui să fie pentru voi ceva bun ca să vă cunoașteți și în realitate.

| scp3008 explică (pentru anonim_4396):

Dar de unde stii ca gasesti persoane care sa fie chiar din orasul tau?
Uite eu vorbesc online cu a gramada de persoane inclusiv si cu fete : dar una e din USA alta din Germania alta din Malaesia. Dupa cum am spus sa dai de persoane din orasul tau sansele sunt extrem de mici

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

Pe un forum unele puneau poze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

Erau din România.

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

Una punea poză făcută pe geam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

Nici măcar pe internet nu știți cum să le vrăjiți?

| scp3008 explică (pentru anonim_4396):

Nici nu incerc sa le vrajesc, caut doar conversatii simple Si mai des vb de muzica sau chestii random. Cateodata si conversatii s3xuale dar cum nu dau de fete din Romania clar nu ne putem intalni

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

Nu le interesează pe femei așa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru scp3008):

Fetele sau femeile sunt interesate să cunoască bărbați pe internet.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru floresdemayo):

Traim in capitalism unde banu' dicteaza. Ai bani, case si masini ai parte doar de modele, indiferent cat de urat si gras esti. Nu ai bani, mirosi a prost, mai ales daca esti trecut de o varsta.

| anonimuIl a răspuns:

Scuze dar un bărbat slab și înalt la orice vârstă ar vrea să mai fie cu una plinuță dar ÎNALTĂ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că acele fete plinuțe sau mai puțin frumoase, cuceresc prin carismă, personalitate, inteligență, în schimb cele slabe și atrăgătoare pot lăsa gust amar prin atitudine, comportament și fel de a fi.

| scp3008 explică:

Ceva de genu, Intrebarea era despre femei cu greutate dar subiectul s-a schimbat intre timp. Per general o femeie poate fi numita plinuta daca are in plus fata de raportul dintre inaltime/greutate. Trecerea de la grasuta la grasa e mai discutabila. Ce voiam a spune ii ca din ce vad eu statistic: fetele grasute sau grase indiferent de aspectul lor facial au dificultati mai mari in a gasi parteneri comparativ cu cele mai slabe chiar si daca cele mai slabe is mai urate la fata.
Eu de unu sunt tip urat din punctul meu de vedere dar atat in real cat si online dupa ce am schimbat poze, fete cu greutate si-au dat interesul fata de mine. Pe cand de fete slabe nici sa vorbesc nu prea dau