| DracuIa a întrebat:

Fetele din ziua de azi mai iubesc cu adevarat?
Ele mai cred in iubirea fara pretentii,fite,mofturi si neconditionata?
Pana la urma ce cauta fetele din ziua de azi, sincer?
dar barbatii?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da mai sunt fete ce vor iubire.
Sti ce este trist ca in ziua de azi uni barbati considera mofturi, figuri si fite orce dorinta de a ei.Adica daca ea vrea atentie, afectiune, iubire si timp uni barbati spun ca sunt fite si figuri deoarece traim niste zile in care majoritatea considera ca un om trebuie sa se multumeasca cu o firmitura pe care eu arunca cineva si nu are dreptul sa ceara sau astepte ceva.Este trist ca acum a iubi sincer inseamna taci din gura, stai in banca ta,nu imi cere, nu avea pretentii, nu iti dori, nu avea vise, nu ma controla, nu ma lua la rost etc asta e iubire neconditionata acum sa rebzi sau sa te chinui fara sa ai pretenti.
Cu toate astea mai sunt femei si barbati care stiu sa iubeasca si sa ofere iubire si conditiile necesare pentru afi fericiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi nu va plictisiti de intrebari de genul?
Da.
"Iubirea fara pretentii".Un om fara pretentii nu dovedeste decat ca e constient ca valoarea sa e scazuta si ca se multumeste cu orice poate gasi. Daca are putina stima de sine,va avea automat si pretentii.
Iubirea neconditionata e a unui parinte pentru copiii lui(si invers)In rest,e conditionata(de aspect, de caracter, de compatibilitate, de principii, de gradul de inteligenta etc).Dar asta nu o face sa-si piarda din esenta.Tot iubire ramane.
Nu ar trebui sa te intereseze numai asta.Ideea nu e sa te pliezi pe modul nostru de gandire, ci doar sa nu cazi in extreme.Stiu ca e ambiguu, dar un raspuns mai concret ar fi automat si subiectiv, tinand cont ca preferintele difera.

| ionutborcea a răspuns:

Eu nu cred că mai iubesc cu adevărat ce a ce esti pe interior şi ca iubesc aspectul exterior cum arăți cât de popular eşti asta e părerea mea