| Covaci98 a întrebat:

Fetelor, ce părere aveți despre băieții care se îmbracă cu haine simple și ieftine, de la magazine cu haine ieftine eventual din sh? Ați accepta o relație amoroasă cu un astfel de tip sărăntoc?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se prinde aia ca haina e folosita de altul. Dar da la ochi un tip cu haine de sarac pe el denota ca nu poate sa tina pe una si va parea un violent gelos in fata ei.

| Freya1 a răspuns:

De ce sa numești un om sarantoc doar pentru ca se îmbracă cu haine simple sau mai ieftine? Pana si o pereche de papuci cu 50 de lei in ziua de azi sunt ieftini dar majoritatea oamenilor ii cumpara.
Am văzut oameni din înalta societate ce își cumpără haine din sh si tin sa te anunt ca sunt o grămadă de firma chiar daca nu sunt noi.Am un paltonas de la sh ce arata extrem de bine si e h&m sau bluze ce sunt impecabile si sunt de la zara tot din sh luate.

| Sofer a răspuns:

Important e sa arate bine și sa fie prezentabil chiar dacă are haine ieftine. Nu haina îl face pe om.

| alexalx1234 a răspuns:

Fetele acceptă relații doar cu băieți de bani gata. Trista realitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prin haine ieftine te referi la Zara sau Bershka, nu as avea neaparat o problema cu asta. Sunt dragute si alea.

Dar cu unu care se imbraca cu haine la mana a2a, a3a, a5a nu as sta, din motive de igiena.
Si mai ales acum, mi se pare extrem de periculos sa te imbraci cu o haina pe care a purtat-o un strain inaintea ta. Cine stie ce nespalat purtator de Corona si SIDA si-a lasat haina la vanzare in second hand si tu o iei si o pui pe tine. Si dupa te miri de ce ai luat nu stiu ce boala.

| GirlOnline81 a răspuns:

Depinde pe cine intrebi. Eu una, la aproape 40, mi-as pune întrebarea: de ce este sărac?

| Covaci98 explică (pentru GirlOnline81):

Pentru că muncește pe minimul pe economie, plătește jumătate din salariu chirie plus lumina, cablu tv, internet samd. și cu restul își cumpără mâncare... Sau poate tu trăiești în altă țară, ai 10 mii de euro pe lună salariu și te simți realizată.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Covaci98):

" Sau poate tu traiesti in alta țara, ai 10 mii de euro pe luna salariu și te simți realizată."

Aici nu era vorba despre câți bani am numărat eu la viața mea, dar, ca sa lămurim acest aspect, faptul ca nu locuiesc in Ro (după cum ai bănuit) nu ma face - financiar vorbind- neaparat realizată, cu atât mai puțin bogata. Crede-ma happy.
Aici e vorba despre faptul ca la 20 de ani (de exemplu) aveam un concept despre sărăcie, iar acum, la 40, am altul.
Nu poți compara un sărac la 20 de ani, care, spre ghinionul lui, s-a născut sărac și abia își începe evoluția profesională, cu un sărac la 40. Despre asta era vorba, ca atunci când un bărbat de 40 de ani nu are decât hainele de pe el, iti pui anumite întrebări.