| DeathLord93 a întrebat:

Folosirea armamentului din dotare de catre organele de politie in spatii inchise in ce situatie este permisa?
Adica din cate stiu nu ai voie sub nici o forma sa folosesti arma in incinta unei scarii de bloc de exemplu ma poate lamuri cineva?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Legea nu prevede nici o conditie speciala pentru spatii inchise, politistul poate folosi arma din dotare la nevoie, nevoia fiind definita exact la fe, indiferent de spatiu. Asadar, intr-o scara de bloc sau pe camp, conditiile sunt absolut similare.

| DeathLord93 explică (pentru Brigaela):

Multumesc mai auzisem ceva simiar de la cineva in domeniu dar nu eram pe deplin convins happy

| Claudiu1905 a răspuns:

De ce s-ar interzice folosire armei tocmai acolo unde confruntarile sunt mai frecvente

| DeathLord93 explică (pentru Claudiu1905):

Nu stiu frate intreb pnm ia gandeste-te e 2 noaptea ceasul vine politia si trage in scara trezeste 2 scari intregi laughing))