| MoonLight a întrebat:

Fratilor, m-am saturat pana peste cap de nunta lui Borcea! Unde schimbam canalul hop nunta lui Borcea. Am ajuns "Pe culmile disperarii " (cine nu stie, este o lucrare scrisa de Emil Cioran, dar eu am folosit-o ca o metafora). Unde vrei si unde nu vrei este nunta lui Borcea. Sunt de acord cu Mircea Badea in privinta "cine naiba este Borcea?!" Noi stim ca este cel care se ocupa de Dinamo, cel putin asta am aflat de cand ma uit la tv. Bun, si? Sunt zeci de actionari de echipe de fotbal in Romania...Acum nu cred ca o sa stea la fiecare sa ii filmeze la fiecare divort si nunta din viata lor. Fiecare om face o nunta, face un botez, etc. Poate unii isi permit sa cheltuie mai mult de cat a cheltuit Borcica. (Si fie vorba intre noi, lumea si expertii estimau ca nunta este maxim 600-700 mii nu 1 milion, o fi o suma adaugata din burta...) In strainatate oare este asa? Se insoara un maimutoi si hai sa umplem toate canalele de stiri. Ma as intelege daca s-ar face acolo o stire de maxim 5-10 minute, dar ore ma? Pe toate canalele?! Dumnezeule!
Asta este jurnalism fratilor? E bataie de joc nu jurnalism!
Cum a ajuns Esca in manualele de istorie, asa va ajunge si nunta lu Borcica ca eveniment istoric?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vai! Cum poti sa fii asa? Tu nu te gandesti la cohortele de telenoveliste care devoreaza Cancan-ul si Libertatea intre curatatul morcovilor si fiertul zacustii, cu ochii pe ce-a mai facut Aurora sau Jose-Armando, sau cum naiba i-o mai fi chemand pe scapetii aia de pe AcasaTV?
Pai, nunta lu' Borcea a fost bomboana pe coliva, deh!
Iti dai seama? Asa o nunta rafinata!
Cu conopida...pardon! Rochie de 20 000 de euro, cu Adi-manelistul Minune, cu pian alb pus motz deasupra piscinei, cu nasu' Gigi, lalaind, beat, nu se stie ce manea, cu Rolls Royce si orhidee, cu trufe si sarmale cu mamaliga.
Pai viitorul rege al Angliei, cred ca a dat in icter de ciuda ca lui nu i-au venit toate ideile astea.
Gandeste-te ca jumatate din populatia tarii asteia, cu asemenea stiri se hraneste. Asta se cere, asta li se da! Panem et circensis. Mai mult circensis!
Pacat ca nu traim in Anglia, unde absolut orice poate fi subiect de pariuri. As paria ca, in mai putin de 5 ani, "nunta anului" va deveni "divortul anului".

| LoLo a răspuns:

Cand li se pune cate un fix astora,oricine intra in istorie
Crede-ma ca nici eu nu suport toate chestile astea,dar nu avem ce face
Crezi ca cineva te-ar asculta pe tine, sau pe oricine necunoscut in general ca nu iti place aia, aia si aia?

| MoonLight explică:

@Marina, citez sau incerc macar sa citez din ce a zis Mircea Badea.
Am inchis televizorul, cand sa deschid calculatorul iesea Borcea prin ecran. Am iesit pe strada, era lumea cu ziare in mana pe prima pagina cu Borcea.
Daca te intereseaza si ai timp asculta asta :
http://www.youtube.com/watch?v=d1QQTVHaPuI&feature=player_embedded#!
Sunteti invitati si restul de asemenea sa ascultati acel video.

| MoonLight explică:

Ai completa dreptate, in maxim 5 ani o sa jucam la divort. Ala ditamai barbatu` a lasat-o pe sotiisa dupa anii intregi de casnicie pentru o pamputa cu care nu cred ca o lungeste mult. Sa ii asigure aleia averea si pa. Ii da fetita papucii...nu-i asa de proasta precum pare.

| MoonLight explică:

@ArcaLuiNoesaScufundat
Stiu ca l-a luat din acelasi motiv, dar ghinionul Monicai ca a ramas cu jumatea lu cinci nu cu averi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are niciun rost să te enervezi degeaba. Spunea cineva,nu m-am dus la nunta lui Borcea pentru că aştept cartea. Asta e mass-media în România,Columbenii,Zavoranca,Borcea, Varciu şi alţi expiraţi care n-au ce face. Te sfătuiesc să închizi televizorul sau să-l deschizi doar pentru a te amuza. În rest, nu se merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am citit tot romanul ca mi-e somn. Da' am tras concluzia ca te-a plictisit Porcea. Si pe mine, sa-l ia dracu laughing Parca ar fi cine stie ce mare vedeta, rege, imparat sau rahat. E un pacalici cu avere care si-a lasat familia pentru ca nevasta si-a permis sa nu ramina tinara si si-a luat o pupaza. Nu stiu daca realizeaza ca aia l-a luat din acelasi motiv pentru care l-a luat Monicaca Columbeanu pe bosorogu de Virinel Columbeanu. Oricum, nu vad de ce trebuie sa ne streseze pe noi televiziunile cu nunta lui spanac. Duca-se, ca sint stiri mai interesante decit nunta lui Porcea si pupaza aia.

| alliss a răspuns:

Mare dreptate ai! straight face Parca nu au mai fost nunti in Romania si asta o fost un eveniment extraordinar. Bun e o nunta. si? Pe cine intereseaza? straight face Pe nimeni. In cel mai rau caz pe prosti straight face Deci pe bune ca-s pe toate canalele straight face unde dai BORCEA SI ALINA :O:O