| 16.laura.16 a întrebat:

Fumati?
De ce da / de ce nu?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

N-am avut niciodata curiozitatea sa fumez si au fost multi care mi-au intins tigara.Il vad pe tata cum isi distruge mereu sanatatea si gandul ca fiecare tigara ii rapeste din viata 8 min ma ingrozestesad

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu fumez, nu mă motivează!
Pa, pa.

| User a răspuns:

Nu. Tin la sanatate si la bani.

| Evaa a răspuns:

Am fumat din curiozitate si pentru a fi pe trend. m am lasat pentru ca imi distrugeam sanatatea si nu simti nimic aparte happy

| Angiutssa a răspuns:

Nu.Sunt prea mica, fumul de tigara ma face sa stranut, nu vreau sa duhnesc a tutun, tin la sanatatea mea, numai de tigari n-am eu bani acum si mi se pare un obicei infect.

| NuAmHabar a răspuns:

Nu fumez, si nici nu vreau.Nu ii inteleg pe cei care fumeaza.La ce iti trebuie? Doar sa te dai u mai mare! Si nici nu mi se pare tare! Stai cu un bat in gura si tragi fum din el, am citit ca fiecare tigara fumata iti scureaza viaata cu 70 de minute! Oricum e ca si cum ai plati sa te omori! Dai bani si degeaba!

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Am fumat de cateva ori, sa vad si eu cum e.hee hee
Intr-un fel am vrut si sa fiu 'pe trend'. rolling eyes
Dar bine ca mi-am dat seama la timp ca-mi fac rau si deja voiam tot mai mult, si ma gandeam mult la tigaritongue.
Dar m-am lasta pentru ca imi afectez sanatateasad si costa si foarte mult.

| Sile_6892 a răspuns:

Am fumat deoarece am avut cativa prieteni care m-au incurajat cu acest viciu. Cand am vazut ca nu ma ajuta cu "nimic" tigara ci din contra trebuia sa strang dinainte "bani pentru noul pachet de tigari" si mai grav a fost ca inainte de culcare trebuia sa fumez o tigara m-a facut sa ma gandesc sa renunt. Usor de zis greu de facut deoarece acest "viciu" odata ce ai inceput sa-l practice se aseamana cu un drog de care nu poti scapa.
Am reusit sa renunt la fumat doar cu ajutorul rugaciunilor catre Maica Domnului careia ii multumesc mereu pentru ajutor. Acum cand respire un aer curat ma gandesc cu "tristetze" la cati bani am cheltuit cu tigarile carora le dadeam foc.
De ce san u fumam; 1. Ca san u ne imbolnavim plamanii; 2. Sa nu cheltuim banii pe ceva care se arde fara nici un avantaj pentru noi; 3. Sa nun e mai miroasa gura a tutun mai ales iarna cand aerul este foarte curat afara sis a nu ni se mai ingalbeneasca degetele de la famu. Ma refer si la unele fete care vor sa fie la pas cu moda tigarilor de care nu vor mai scapa decat daca vor dori cu adevarat. O bomboana mentolata face de mii de ori mai bine organismului deoarece te binedispune.

| aandreeaa a răspuns:

Nu fumez, nu am incercat sa fumez si nici nu am de gand sa ma apuc pentru ca tin la viata si nici nu am banii de dat pe prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa... fumez de cateva luni bune si cel putin mie imi folosesc! ma cam scapa de stres si ma ajuta f mult sa slabesc ...doar ca`i cam naspa ca trebuie` sa te ascunzi pentru. ca parintii,, intelegeti voi nu prea sunt de acord cu fumatul.
Danhil...malboro light...slims cu menta, ciocolata etcwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa...fumez de cateva luni bune si cel putin mie imi folosesc!ma cam scapa de stres si ma ajuta f mult sa slabesc ...doar ca`i cam naspa ca tre` sa te ascunzi pentru. ca parintzii,,intelegeti voi nu prea sunt de acord cu fumatul.
Danhil...malboro light...slims cu menta,ciocolata etcwinking