| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Am si eu o intrebare, va rog sa-mi raspundeti daca stiti si daca vreti. Am o problema, imi place de un baiat si m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui si am raspuns ca da, insa intrebarea a fost trimisa de pe tel lui de o colega de cls. Tin sa cred ca nu ma place deloc, deoarece nu vrea sa iasa cu mine afara si cred ca e scarbit de felul in care arat si ii e jena cu mine. Adica ma straduiesc sa fiu cat mai slaba am 1, 70 m si 64 kg si tot mai vreau sa dau jos, chiar acum tin o cura de slabire si merge. Dar la mine mai e si problema cu: nasul putin cam mare, fundul la fel, sanii cam mici, dar pe acestea nu le pot repara. Ma straduiesc cat pot de cand ma stiu sa fiu pe placul tuturor si ador sa-i ajut in problemele lor, dar sincer tot consider ca sunt insuportabila si ca celorlalti le e scarba de mine. In mare nu am probleme cu tenul, adica nu ma machiez si nu am cosuri, decat uneori mai am niste zgarieturi, caci ma zgarii din greseala cu unghiile. Nu stiu ce sa mai fac sa fiu placuta de restul lumii si chiar m-am gandit ca in viitor sa infiez copii ca sa nu fiu singura si sa nu stric viata cuiva care nu ma iubeste si ma ia din mila. Va rog a ma sfatuiti sa devin cat mai placuta pentru toata lumea, viitorul meu depinde de raspunsurile voastre, nu-s dramatica insa chiar nu mai stiu ce sa fac si plang foarte des. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Of...în primul rând, arma pe care trebuie să o folosești e indiferența. Dacă te lași afectată de orice insultă/vorbă la adresa ta, nu o să ajungi prea departe.
Arată-le că nu îți pasă, și fi mulțumită de tine.
Cât despre iubire... știi, nu e singurul din lume.
Când o să îți vină timpul, o să apară și cel pe care îl aștepți.ai încredere.

1 răspuns:
| DarQueen a răspuns:

What?
Ce părinte poate fi și mama ta?
Nu vreau să o jignesc, dar,...