| 4ÐuTz a întrebat:

Funda! Cum se calculeaza media la mate tinand cont ca teza este jumatate din medie?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu am auzit sa fii schimbat nenea Funeriu metoda de calculare a mediei
Se face media din oral inmultita cu 3 +teza totu supra 4

| simonna a răspuns:

Faci media aritmetica a notelor fara teza inmultesti cu 3 aduni teza si im parti la 4 (ma*3+teza)/4

| zapacitadeni a răspuns:

De fapt teza este un sfert din media ta...se calculeaza media ta pe note la matematica fara teza...rezultatul obtinut se inmulteste cu 3. rezultatul se aduna cu teza si se imparte la 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media notelor din oral...inmultit cu 3.adunat cu teza si impartit la 4 big grinbig grin

Răspuns utilizator avertizat